Elijah Johnson odchodzi z Anwilu. Trafi do Rosy?

Amerykański obrońca combo – Elijah Johnson – który związał się roczną umową z czwartą drużyną PLK ostatniego sezonu, opuszcza szeregi Anwilu Włocławek. Działacze i szkoleniowcy, po okresie ochronnym gracza podczas którego zachowywał się on mało profesjonalnie, psując atomosferę w zespole i osłabiając jego morale, zdecydowali o zwolnieniu Johnsona. O odejściu gracza możemy się dowiedzieć m.in. z portali społecznościowych i konta dotychczasowego kolegi obrońcy, Keitha Clantona, który z kolei zostanie jedynym Amerykaninem w składzie zespołu Miliji Bogicevića.

23-letni absolwent uczelni Kansas, może jednak pozostać w Polsce i zagościć w PLK, bowiem jego usługami zainteresowali się działacze radomskiej Rosy. Co ciekawe, jeśli spekulacje okazałyby się prawdziwie to Elijah dołączyłby do swojego kuzyna, Korie Luciousa. Tym samym Wojciech Kamiński dostałby amerykański duet obrońców do swojej dyspozycji i od razu rodzi się pytanie czy dwaj gracze nie sprawialiby kłopotów wychowawczych?

Rosa Radom podczas wakacyjnej przerwy wzmocniła znacząco swój potencjał angażując Kirka Archibeque’a , Jakuba Dłoniaka, Roberta Witkę i Łukasza Majewskiego. Wydaje się, że przy duecie dynamicznym obrońców zza oceanu czyli parze Lucious – Johnson, mogłaby realnie myśleć o podbiciu czołowej szóstki PLK. Teraz wypada nam czekać na oficjalne potwierdzenie lub ‚dementi’ ze strony radomskiego klubu.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Milivoje Bozović testowany przez Turów

Do przebywającej na Bałkanach i odbywającej tam przedsezonowe mecze kontrolne, ekipy wicemistrzów Polski, Turowa Zgorzelec, dołączył 27-letni podkoszowy Milivoje Bozović....

Zamknij