Milivoje Bozović testowany przez Turów

Do przebywającej na Bałkanach i odbywającej tam przedsezonowe mecze kontrolne, ekipy wicemistrzów Polski, Turowa Zgorzelec, dołączył 27-letni podkoszowy Milivoje Bozović. Mierzący 210 cm wzrostu Serb, spędził ostatni sezon w drużynie Borac Ćaćak.  Ma on zastąpić w szerokiej rotacji odchodzącego ze składu Rafała Bigusa.

Bozović to drugi zawodnik, którego zdecydował się przetestować podczas ostatnich sparingów trener Miodrag Rajković.  Serb z racji niskiej wagi – 95kg – nie będzie jakimś wielkim wzmocnieniem dla centrów i nie poprawi znacząco fizycznych możliwości podkoszowych drużyny (Ivana Zigenarovića oraz Damiana Kuliga). W ostatnim czasie podczas średnio spędzanych 30 minut na parkiecie w lidze serbskiej notował on przeciętne 10pkt i 7zb.

Wcześniej informowaliśmy, że opiekun wicemistrzów Polski bacznie będzie obserwował grę byłego zawodnika klubów NBA, Antoine’a Wrighta. Ponadto drużynę opuścił Rafał Bigus, a roczną umową po miesięcznych testach z Turowem, związał się Litwin Denis Kristinin.

Czekamy teraz na wyniki testów dwóch sprawdzanych przez Turów graczy.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Antoine Wright wzmocni Turów?

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że w Zgorzelcu jeszcze przed startem rozgrywek pojawi się gracz, który wniesie Turów...

Zamknij