Peterson w Starcie Lublin, Dłoniak następny ?

Jak już oficjalnie potwierdzono – Brandon Peterson – absolwent uczelni Arkansas został podkoszowym TBV Start Lublin. Jak nieoficjalnie wiadomo, zespół może wzmocnić także Jakub Dłoniak.

Peterson mierzy 204 cm i może grać na pozycjach silnego skrzydłowego lub centra. Ostatni sezon spędził on na zapleczu ekstraklasy tureckiej, gdzie grał dla ekipy Mamak Belediye Ankara.

25-latek w 2013 ukończył college, jednak nie został wybrany w drafcie przez żadną z drużyn występujących w NBA. Powędrował więc do Europy, gdzie występował kolejno w Szwecji, Grecji, Francji, Belgii aż wreszcie przed rokiem trafił do Turcji. Peterson legitymował się solidnymi statystykami. Przez trzy lata gry na Starym Kontynencie notował średnie: 15,1 pkt oraz 8,8 zb na mecz.

W swoim ostatnim sezonie dla Mamak zaliczał 14,0 pkt i 9,2 zbiórki na spotkanie, grając średnio 30 minut. Był liderem swojej ekipy w punktach i zbiórkach.

W ciągu paru dni dowiemy się też czy do zespołu Andrieja Zakelja dołączy były reprezentant Polski,  Jakub Dłoniak. Zawodnik,  który ostatnio reprezentował barwy MKSu Dąbrowy Górniczej przygotowuje się do sezonu wraz ze Startem. 33-latek, który przez ostatni sezon zmagał się z kontuzją pleców, zagrał tylko w 13 meczach ekipy Dražena Anzuloviča notując średnio 9,7 punktu na mecz.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.