Korian Lucious poprowadzi grę Rosy Radom

Amerykanin Korian „Korie” Lucious jest nowym zawodnikiem ROSY Radom, a w składzie Wojciecha Kamińskiego zastąpi on swojego rodaka Nique'a Wise'a (który z kolei wybrał ofertę z drugiej ligi tureckiej). 24-letni, nowy nabytek – rosnącej w siłę Rosy – jest absolwentem Iowa State Univerity i byłym podstawowym rozgrywającym drużyny Cyclones (NCAA) i o minuty na parkiecie powalczy on z Kamilem Łączyńskim, który jest innym wyborem trenera Kamińskiego na pozycję jedynki.

Lucius w latach 2008-2011 reprezentował uczelnię Michigan State University i z drużyną Spartans (NCAA) awansował do Final Four NCAA. Jest autorem niesamowitego rzutu w ostatnich sekundach meczu przeciwko University of Maryland.

Trener Wojciech Kamiński w następujący sposób wypowiedział się o nowym podopiecznym: „Wybór podstawowego rozgrywającego dla naszej drużyny nie był decyzją łatwą. Szukaliśmy zawodnika świetnie czującego się w grze pick and roll oraz mającego bardzo dobry rzut z dystansu. Korie pasuje do takiej gry a ponadto ROSA Radom będzie jego pierwszą drużyną w karierze zawodowej. Myślę , że jako rookie będzie chciał coś udowodnić i sobie i polskim kibicom. Ostatnio grał w lidze letniej Orlando Summer League w drużynie Detroit Pistons. Jego statystyki pokazują, że potrafi trafiać z obwodu a także podawać swoim kolegom.”

Lucious to kolejny po Robercie Witce, Jakubie Dłoniaku, Kamilu Łączyńskim oraz Łukaszu Majewskim czy Kirku Archibeque'u nowy gracz Rosy.

Info za: Rosasport.pl

zp8497586rq
Pin It