Cel i Zamojski o krok od Stelmetu

Jak poinformował serwis Sportando.net dwóch ważnych graczy Tauron Basket Ligi, posiadających polski paszport, jest o krok od parafowania umowy z drużyną Mistrza Polski. Pierwszym z nich miałby być Aaron Cel, który ma też oferty z francuskiego Strasbourga oraz wracającego do PLK, Śląska Wrocław. Przypomnijmy, że już kilkanaście dni wcześniej inny serwis Eurobasket.com awizował przejście Przemysława Zamojskiego do Stelmetu Zielona Góra, ale ostatecznie klub z Winnego Grodu szybko zdementował tą informację. Teraz wg Sportando wszystkie szczegóły umowy są dopięte przez obie strony na ostatni guzik a zawodnik niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowany w trykocie zielonogórskiej ekipy.

26-letni rzucający obrońca reprezentacji Polski oraz były Mistrz Polski w barwach Asseco Prokomu ma ze Stelmetem zawrzeć 2-letnią umowę, a na korzyść gracza przemawia fakt wcześniejszych, regularnych występów w koszykarskiej Eurolidze. Popularny Zamoj notował w poprzednich rozgrywkach, dla Trefla oraz Asseco Prokomu, przeciętne 14pkt i 4zb na mecz. Zawodnik, którego przenosiny awizowano już przed zakończeniem zimowego okienka transferowego, teraz miałby się stać ważnym elementem w układance Mihailo Uvalina. Spekuluje się też, że za transferem gracza być może stoi nowy – przyszły – generalny manager Stelmetu Zielona GóraWalter Jeklin.

Drugim wartościowym nabytkiem przebudowanej ekipy Mistrzów Polski ma zostać doskonale znany w Zgorzelcu, Aaron Cel. 26-letni Francuz z polskim paszportem jest już po rozmowach z działaczami Stelmetu, a szczegóły kontraktu są już dopracowane przez obie strony. Do finalizacji kontraktu brakuje już tylko podpisu silnego skrzydłowego, który w ostatnim roku w Zgorzelcu notował średnie 10.3pkt i 6.9zb, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Teraz wypada już nam tylko czekać na oficjalne komunikaty ze strony zielonogórskiego klubu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *