Jeklin jednak w Stelmecie

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o współpracy wiążacej nowego Mistrza Polski, Stelmet Zielona Góra z byłym dyrektorem sportowym Asseco Prokomu, Walterem Jeklinem. Wg doniesień z Zielonej Góry Słoweniec w Stelmecie będzie pełnił funkcję generalnego managera.

– Ma on być człowiekiem odpowiedzialnym za lepsze zorganizowanie klubu wewnątrz, ale najważniejszym elementem, po który przychodzi Walter to wprowadzenie pewnego schematu funkcjonowania klubu pod kątem szkolenia, wyławiania talentów – powiedział na antenie Radia Zielona Góra Janusz Jasiński.

Słoweniec w Stelmecie Zielona Góra , obok wynajdywania i pomagania w szkoleniu koszykarskich talentów czy budowania struktur organizacyjnych będzie miał także wpływ na seniorską drużynę.

Walter Jeklin będzie też odpowiedzialny za wyniki sportowe, budowanie składu – oczywiście nie samemu, bo skład budujemy w zespole złożonym z dyrektora sportowego, sztabu trenerskiego, prezesa i przedstawiciela udziałowców – dodał właściciel zielonogórskiego klubu.

Umowa zostanie podpisana do końca czerwca. Wydaje się, że większość transferów Stelmetu będzie mocno powiązana z osobą charyzmatycznego Słoweńca, który nie najlepiej radził sobie w gdyńskim klubie, z którego ostatecznie został zwoloniony. Jak mu pójdzie w Winnym Grodzie?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *