Zamojski nowym graczem Stelmetu

Jak podaje serwis Eurobasket Przemysław Zamojski związał się dwuletnią umową faworytem do mistrzowskiego tytułu , Stelmetem Zielona Góra.  Jeszcze dwa miesiące temu reprezentacyjny obrońca awizowany był jako nowy gracz Mihailo Uvalina, ale ostatecznie do Zielonej Góry nie trafił. Wówczas, szybciej postawiono na Łukasza Koszarka, który dziś prowadzi zielonogórzan do pierszego, historycznego Mistrzostwa Polski.

27-letni Zamojski ma być kluczowym polskim wzmocnieniem przed nowym i potencjalnym euroligowym sezonem dla Stelmetu. Oczywiście atutem gracza jest fakt, że ma on doświadczenie wyniesione na tak wysokim szczeblu rozgrywek, w barwach poprzedniego pracodawcy, Asseco Prokomu. Zamojski również znalazł się w kadrze Dirka Bauermanna na słoweński Eurobasket.

Przemek rozpoczął sezon 2012-13 w Treflu Sopot i w 12 grach zanotował średnie 13,5pkt , 1.9 zb oraz 1.1 as na mecz. Dalej, wskutek słabej kondycji finanasowej klubu z Sopotu, przeniósł się z powrotem do Asseco Prokomu i dalej notował statystyki na poziomie 14pkt-4zb-2as.

Transfer Zamojskiego do Stelmetu stawia też pod znakiem zapytania przyszłość Kamila Chanasa w zielonogórskim zespole. Być może popularny Hasan wróci do wrocławskiego Śląska, który wchodzi w budowę ekstraklasowego składu?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Sanguis napisał(a):

    Chanas mówił, że ma ważną umowę i nigdzie się nie zamierza wybierać.

  2. Woy napisał(a):

    to stary news @Sanguis, sprawa o Hasanie jest nieaktualna, odnosimy się tylko do Zamoja. Czekamy być może również na Kucharka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lampe i Kelati już poza play offs!

Laboral Kutxa Vitoria z Maciejem Lampe i Valencia Basket z Thomasem Kelatim przegrały u siebie decydujące mecze i nie wystapią...

Zamknij