Zasadnicze zmiany w organizacji EuroCup’u

EurocupDwunasty sezon Euro Pucharu będzie zasadniczo się różnił od tych poprzednich. W sezonie 2013-2014 r. EuroCup’u zagra więcej drużyn, będzie rozegrane więcej meczów, a także czeka nas więcej intrygi.

Od jesieni w pierwszej fazie EuroCup’u zagra 48 zespołów (do tej pory 32).  Z tego powodu w każdej z ośmiu grup będzie nie po cztery, a po sześć klubów. Do fazy „Last 32” awans dostaną trzy pierwsze zespoły każdej grupy. Pomimo tego osiem drużyn Euroligi, które nie awansują do „Top 16” będą kontynuowały walkę w „Last 32” Pucharu Europy.

W drugiej fazie Euro Pucharu, czyli „Last 32” ekipy bedą podzielone do ośmiu grup po cztery. Najlepsze dwa kluby z każdej grupy awansują do 1/8 finału.

Następującą zmianą jest podział na dwie dywizje, podzielone według czynniku geograficznego. W taki sposób ULEB chce zmniejszyć wydatki i czas na wyjazdy dla zespołów.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Michał Frankiewicz napisał(a):

    Ciekawie, moim zdaniem zmiany idą w dobrą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cel i Zamojski o krok od Stelmetu

Jak poinformował serwis Sportando.net dwóch ważnych graczy Tauron Basket Ligi, posiadających polski paszport, jest o krok od parafowania umowy z...

Zamknij