Ruch na Kociewiu: Nowakowski odchodzi a Varanuskas przychodzi

Sternicy Polpharmy Starogard Gdański ciągle martwią się o budżet na kolejne rozgrywki i zabiegają by przystąpić do sezonu jameshallison casino 2013/14. Mimo faktu, że grozi im możliwość niespełnienia wymogów PLK powoli zaczynają oni budowę składu. Wiadomo od dłuższego czasu jest, iż kolejny sezon w Kociewskich Diabłach spędzi Michael Hicks. Amerykanin zadeklarował chęć dalszej gry w szeregach Polpharmy.

Niestety w zespole nie ujrzymy już ani Bena McCauley”a, ani Jawana Cartera, którzy wybrali odpowiednio ligę ukraińską i francuską. Jeszcze wcześniej zespół opuścił Aleksander Lichodzijewski, który wrócił do ligi belgijskiej. Natomiast do polskiego, ligowego rywala wybrał się inny ważny gracz rotacji Mindaugasa Budzinauskasa Łukasz Majewski. Popularny Maja skorzystał z propozycji Rosy Radom. Teraz przyszła pora na Marcina Nowakowskiego..

24-letni rozgrywający, w przeszłości występował w zespołach niżej notowanych jak Polonia i właśnie Polpharma, a kiedy dostał swoją większą szansę na grę i rozwój kariery w Anwilu , to niestety zawiódł. W nowym sezonie postara się o poprawę ubiegłosezonowych osiągnięć, oscylująch na granicy 6,2pkt i 2,3as. W zespole nowego trenera Jeziora – Leszka Marca – będzie mógł stać się pierwszym rozgrywającym.

Co ciekawe Nowakowskiego nie próbowali zatrzymywać na Kociewiu sternicy miejscowych Diabłów, gdyż litewski szkoleniowiec Polpharmy miał już gotowe zastępstwo w postaci swojego rodaka, Ovidijusa Varanauskasa. 22-latek ostatni rok gry spędził na zapleczu litewskiej ekstraklasy i w Statybie Wilno notował on średnie 15.6pkt i 4.8as.

Wg niepotwierdzonych ze strony klubu plotek, kolejnym zawodnikiem mogącym zasilić zespół ze Starogardu Gdańskiego może być Krzysztof Roszyk. Czekamy zatem na następne ruchy Romana Olszewskiego i Mindaugasa Budzinauskasa.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hosley i McCauley opuszczają ligę polską

Dwaj najlepsi zawodnicy na swoich pozycjach opuszczają Polskę i w następnym sezonie spróbują swoich sił w silniejszym otoczeniu. Najlepszy niski...

Zamknij