Hosley i McCauley opuszczają ligę polską

Dwaj najlepsi zawodnicy na swoich pozycjach opuszczają Polskę i w następnym sezonie spróbują swoich sił w silniejszym otoczeniu. Najlepszy niski skrzydłowy TBL i zarazem MVP finałów – Quinton Hosley – kolejny sezon w swojej karierze rozegra w lidze włoskiej. Najlepszy center TBL i numer jeden gracz Polpharmy Starogard Gdański – następny rok rozegra w ukraińskiej Superlidze.

29-letni były już gracz Stelmetu Zielona GóraHosley – po zdobyciu Mistrzostwa Polski przenosi swoje talenty do drużyny wicemistrza Włoch (tam występowali Gani Lawal i Olek Czyż) czyli Acei Virtusu Rzym. Amerykanin, który notował średnio 15.4pkt i 5.6zb w meczu nie przystał na nowe warunki współpracy z zielonogórskim klubie i po raz kolejny zagości na parkietach Lega A. Hosley bowiem w przeszłości występował już w drużynie Banco di Sardegaa Sessari (do końca ubiegłych rozgrywek występował w niej Michał Ignerski). Hosley’a nie skusiła nawet zielonogórska wizja gry w Eurolidze oraz fakt, że Acea Virtus zrezygnowało z występów w tych prestiżowych rozgrywkach.

27-letni były zawodnik Kociewskich Diabłów – McCauley – po szybkim odpadnięciu z play offs Polpharmy nie mógł narzekać na brak ofert z zagranicy. Ostatecznie zdecydował się on na występy w szeregach ukraińskiego BC Donieck (szósta drużyna Superligi przegrała w pierwszej rundzie playoffs). Amerykański środkowy notował w ostatnim roku gry w Polsce przeciętne 18.9pkt i 7.8zb, a teraz postara się powalczyć o wyższą stawkę u naszych wschodnich sąsiadów. Dla McCauley’a Ukraina będzie kolejnym przystankiem podczas europejskiej kariery, wcześniej występował on już w Belgii i Francji.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *