Robert Witka nowym graczem Rosy Radom

Nie zwalnia tempa przy transferach wartościowych Polaków sztab szkoleniowy i sternicy radomskiego klubu. Po zatrudnieniu Kamila Łączyńskiego, Łukasza Majewskiego i Jakuba Dłoniaka skład Wojciecha Kamińskiego wzmocni weteran polskich parkietów Robert Witka.

Po sezonach spędzonych w Turowie Zgorzelec i Asseco Prokomie Gdynia, kiedy były reprezentacyjny skrzydłowy zdobywał kilka medali Mistrzostw Polski, przyszła pora na nową przygodę, wśród drugoroczniaka w Tauron Basket Lidze. Witka z ekipą z Radomia uzgodnił warunki jednorocznego kontraktu.

31-letni Witka w swojej karierze przez 5 lat reprezentował biało-czerwone barwy. Dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy koszykarzy (2007, 2009), trzy razy zdobywał złoty medal MP (Anwil, Asseco Prokom x 2) oraz aż sześciokrotnie sięgał po srebro w PLK (Anwil, Turów).

Robert w ostatnim sezonie z Asseco zdobywał 6.3 pkt na mecz oraz zbierał przeciętnie 2.9 piłki w meczu. Trafiał też z ulubionego przez siebie dalekiego dystansu ze skutecznością 38%. Teraz swoim doświadczeniem powinien pomóc radomianom w walce o topową szóstkę i historyczne play offs dla Rosy. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami zespół wzmocnił pierwszy obcokrajowiec na sezon 2013-14, Kirk Archibeque.

Pin It

1 komentarz

  1. Niezła poaczka się szykuje w Radomiu… czas powalczyć o playoffy! Kto wie, może w pierwszej szóstce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *