Trzecie podejście Archibeque’a do PLK

Środkowy amerykański Kirk Archibeque został czwartym nowym zawodnikiem Rosy Radom. Znany z występów w naszym kraju podkoszowy, po zdobyciu mistrzostwa w gruzińskiej ekstraklasie z MIA Academy Tbilisi, zagra pod skrzydłami trenera Wojciecha Kamińskiego.

Wcześniej zawodnik grał dla Polpharmy Starogard Gdański z którą w 2011 roku wywalczył Puchar Polski, Następnie w ŁKS-ie Łódź i w Zastalu Zielona Góra na przestrzeni sezonu 2011-12. Z tym ostatnim klubem wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Rosa będzie jego czwartym klubem, podczas trzeciego sezonu w polskiej lidze.

Kirk w zespole Mistrza Gruzji notował średnie 18pkt i 11zb na mecz, będąc czołowym strzelcem i zarazem pierwszym zbierającym całej ligi. W MIA Academy Tibilisi partnerował mu były obrońca Polpharmy Starogard Gdański, Deonta Vaughn, z którym występował w jednym czasie z ekipie Kociewskich Diabłów. Teraz środkowy dołączy do Kamila Łączyńskiego, Łukasza Majewskiego i Jakuba Dłoniaka by walczyć o czołowe miejsca w Tauron Basket Lidze.