Bezrobotny Tabak

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Zan Tabak pożegnał się z rolą pierwszego szkoleniowca drużyny Kutxa Laboral Vitoria. Chorwacki wicemistrz olimpijski z Barcelony oraz Mistrz NBA z Houston Rockets najpierw zaskarbił sobie świetną pracą sympatię fanów Trefla Sopot, następnie wyciągnął z kryzysu były zespół Dusko Ivanovića, ale ostatecznie do wielkiego wyniku sezonu 2012/13 zabrakło sporo.

Zespół, w którym występował również Maciej Lampe (jego przyszłość nie jest jeszcze jasna) odpadł w ćwierćfinale Euroligi z wyżej notowanym klubem CSKA Moskwa. O ile to nie było jakąś wielką niespodzianką, to naprawdę sensacją dużego kalibru była przegrana drugiej drużyny sezonu zasadniczego w Hiszpanii, z teamem z Gran Canarii.

Warto podkreślić, iż oczekiwania sterników baskijskiej drużyny były spore, bowiem przed rokiem dawna Caja Laboral nie wyszła nawet z euroligowej grupy, ale rozgrywki hiszpańskiej ACB zakończyła na półfinale. Tym razem nawet nie było walki o medal , a sezon zakończył się niespodziewanie i sensacyjnie na pierwszej rundzie play offs (mimo bycia drugą drużną fazy zasadniczej).

Teraz w drużynie ma dojść do małej rewolucji w składzie, a pierwsze doniesienia mówią o odejściu rozgrywającego Omara Cooka oraz podkoszowego Nemanji Bjelicy (trafił na listę życzeń Barcelony i CSKA). Być może trafi on na ligę letnią do drużyny Minnesoty Timberwolves?

Potencjalnym wzmocnieniem klubu z kraju Basków ma być Walter Hodge. Wśród następców Tabaka wymienia się z kolei Słoweńca, Jure Zdovca, który w karierze prowadził kadrę narodową Słowenii oraz Olimpiję Ljubljana oraz Spartak St. Petersburg.  Zdovc na dziś też jest bez pracy..

Jak myślicie, czy Zan Tabak może wrócić do ligi polskiej (niekoniecznie do Trefla) ?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piątka naszych byłych: Moore ze złotem, Greer ze srebrem, Tica ciągle walczy.

Dobiega końca sezon we wszystkich europejskich ligach. W weekend do końca zmierzyły rozgrywki w ukraińskiej Superlidze, słowackiej Extralidze, szwajcarskiej LNA czy...

Zamknij