Lampe i Tabak odejdą z Baskoni? Hodge w ich miejsce

Jak donosi hiszpańska Marca zanosi się na wielkie przemeblowanie składu drugiej drużyny sezonu zasadniczego w Hiszpanii, Laboral Kutxy. Zespół wg hiszpańskich doniesień mają opuścić chorwacki trener, doskonale znany w Polsce z pracy z Treflem Sopot, Zan Tabak oraz zawodnicy Omar Cook, Milko i Nemanja Bjelica. Niewykluczone, że szeregi wielkiego przegranego pierwszej rundy play offs ligi ACB opuści również podkoszowy reprezentacji Polski – Maciej Lampe.

28-letni Lampe może trafić do silniejszego klubu wg doniesień z ACB i jeśli tylko pojawi się konkretna oferta za gracza, to sternicy drużyny z Baskoni mogą nie mieć atutów finansowych do przebicia oferty za Polaka. Chorwacki szkoleniowiec natomiast po nieudanych play offs – przy porażce z 1:2 Herbalife Gran Canaria 2014 raczej nie zostanie na dłużej z drużyną i hiszpański zespół już szuka potencjalnych następców na jego miejsce.

Odejdą również Serbowie, stanowiący dotychczas o sile drużyny, bracia Milko i Nemanja Bjelica czy amerykański rozgrywający – 31-letni weteran – Omar Cook.

Wg informacji Marcy nowym obwodowym graczem Laboral Kutxy będzie lider zielonogórskiego Stelmetu – Walter Hodge. Tak jak wcześniej informował choćby portal Sportando.net tak i teraz Marca sugeruje, że 26-letni Portorykańczyk po udanych występach w Eurocup, przystał na warunki klubu z Baskoni oraz 2-letnią umowę. Wydaje się, że na finał ‚sprawy z Hodgem’ musimy poczekać do końca finałów w Polskiej Lidze Koszykówki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *