Lawal na celowniku Knicks

Jeszcze w maju donosiliśmy na temat rosnącego zainteresowania graczem Acei Virtus Roma, Ganim Lawalem. Wśród klubów NBA liczących na przetestowanie gracza znaleźli się Indiana Pacers, Orlando Magic oraz Toronto Raptors. Teraz po udanych występach w lidze włoskiej 24-letnim centrem zainteresowali się również NY Knicks. Klubowy kolega reprezentanta Polski – Olka Czyża – notuje podczas rozgrywek Lega A średnie 13,4 pkt, 8,4 zb i 1,5 blk (w zbiórkach i blokach jest w czołówce graczy ligi)

Wcześniej Lawal spędził w Polsce pierwszą połowę sezonu 2011/12, zanim po zakończeniu lock outu w NBA wyleciał na testy do San Antonio Spurs. Kiedy z nich nic nie wyszło zakotwiczył w lidze chińskiej i grał dla Flying Tigers. Następnie wrócił jeszcze do Zastalu na trzy mecze w marcu 2012 roku (wg różnych źródeł, także za większe pieniądze), ale konflikt z trenerem Mihailo Uvalinem i jego mało profesjonalne podejście do obowiązków przerodziły się w rozwiązanie kontraktu z klubem z Zielonej Góry. Dalej pochodzący z Nigerii Amerykanin próbował swoich sił w lidze francuskiej i Chorale Roanne.

Cały bieżący sezon Gani spędził w Acei Virtus Roma, gdzie zalicza dotychczas średnio 13.4 punktów, 8.4 zbiórek i 1.5 bloku a jego team walczy w półfinale play offs ligi włoskiej przeciwko Cantu. Tam gra u boku Polaka, Olka Czyża i jest numer jeden podkoszowym swojej drużyny. Na dziś , w play offs,  jego drużyna jednak przegrywa 2:3  i jest o krok od odpadnięcia z rywalizacji.

Dziś też do naszej wiadomości , wg informacji ESPN, mierzącym 206 cm i ważącym 106kg , 24- letnim środkowym wstępne zainteresowanie wyrazili NY Knicks.  Dan Curtin, agenta Lawala przyznał, że jego koszykarz (wcześniej starający się również o angaż wśród Phoenix Suns) przyjedzie testy w Nowym Jorku, gdy tylko zakończy swój sezon we Włoszech. Następnie może trafić na dalsze work outy do Toronto, Indiany i Orlando. W końcu jeśli zajdzie taka możliwość to gracz może zrezygnować w wysokiej gaży w Europie, i jest w stanie zagrać pierwszy pełny rok w NBA na najniższym kontrakcie.

Czekamy na kolejne informacje na temat charyzmatycznego podkoszowego, którego była drużyna zdobyła wczoraj historyczne Mistrzostwo Polski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *