Litewski wieżowiec oficjalnie w Starogardzie.

Polpharma Starogard GdańskiPolpharma Starogard Gdański przyszykowała rywalom do walki o play offs poważną przeszkodę pod swoim koszem. Wg potwierdzonych już przez klub informacji, nowym środkowym zespołu ma został mierzący 218cm wzrostu, 26-letni Litwin, Martynas Andruskievicius. Pierwsze doniesienia na temat nowego gracza podawaliśmy Wam w zeszły piątek.

Rodak trenera Mindaugasa Budzinauskasa jest wychowankiem Żalgirisu Kowno, szkolił się pod okiem Arvydasa Sabonisa, a w 2005 roku był wybrany z 44 numerem draftu do Orlando Magic. W 2010 roku, podczas Mistrzostw świata w Turcji zdobył brązowy medal, będąc w składzie reprezentacji prowadzonej przez Kestutisa Kemzurę.

– Szukaliśmy gracza podkoszowego, a Andriuskevicius jest typową piątką. To zawodnik z bardzo ciekawą przeszłością. Mam nadzieję, że pomoże nam w dalszej części sezonu, chociaż to oczywiste, że nie możemy się po nim spodziewać od razu świetnej gry – mówi Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

W Starogardzie stworzy on podkoszowy duet wież z Benem McCauley’em i jego debiut spodziewany jest w ten piątek, przeciwko Turowowi Zgorzelec. Polpharma zajmuje 8. miejsce w tabeli i do siódmego AZS-u Koszalin traci tylko punkt.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *