Litewski wieżowiec oficjalnie w Starogardzie.

Polpharma Starogard GdańskiPolpharma Starogard Gdański przyszykowała rywalom do walki o play offs poważną przeszkodę pod swoim koszem. Wg potwierdzonych już przez klub informacji, nowym środkowym zespołu ma został mierzący 218cm wzrostu, 26-letni Litwin, Martynas Andruskievicius. Pierwsze doniesienia na temat nowego gracza podawaliśmy Wam w zeszły piątek.

Rodak trenera Mindaugasa Budzinauskasa jest wychowankiem Żalgirisu Kowno, szkolił się pod okiem Arvydasa Sabonisa, a w 2005 roku był wybrany z 44 numerem draftu do Orlando Magic. W 2010 roku, podczas Mistrzostw świata w Turcji zdobył brązowy medal, będąc w składzie reprezentacji prowadzonej przez Kestutisa Kemzurę.

– Szukaliśmy gracza podkoszowego, a Andriuskevicius jest typową piątką. To zawodnik z bardzo ciekawą przeszłością. Mam nadzieję, że pomoże nam w dalszej części sezonu, chociaż to oczywiste, że nie możemy się po nim spodziewać od razu świetnej gry – mówi Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

W Starogardzie stworzy on podkoszowy duet wież z Benem McCauley’em i jego debiut spodziewany jest w ten piątek, przeciwko Turowowi Zgorzelec. Polpharma zajmuje 8. miejsce w tabeli i do siódmego AZS-u Koszalin traci tylko punkt.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hosley jednak zostaje..

Jak potwierdziło Radio Zielona Góra, rozstanie Stelmetu Zielona Góra z Quintonem Hosley'em to tylko plotka i Amerykanin już w czwartek...

Zamknij