Litewski wieżowiec w drodze do Starogardu.

Polpharma Starogard Gdański po rozbracie ze Zbigniewem Białkiem szykuje prawdziwą niespodziankę dla swoich fanów i duże wzmocnienie pod kosz, w perspektywie walki o play offs. Wg jeszcze niepotwierdzonych przez klub informacji, nowym środkowym zespołu ma zostać mierzący 218cm wzrostu, 26-letni Litwin, Martynas Andruskievicius.

Rodak trenera Mindaugasa Budzinauskasa jest wychowankiem Żalgirisu Kowno, szkolił się pod okiem Arvydasa Sabonisa, a w 2005 roku był wybrany z 44 numerem draftu do Orlando Magic. W 2010 roku, podczas Mistrzostw świata w Turcji zdobył brązowy medal, będąc w składzie reprezentacji prowadzonej przez Kestutisa Kemzurę.

Środkowy nie zrobił jednak wielkiej kariery za oceanem a we wszystkim przeszkodziły mu kontuzje, w tym ta najpoważniejsza – krwiak mózgu – która w pewnym momencie nie pozwoliła mu na mówienie (przez miesiąc).

W 2007 roku ówczesny trener Chicago Bulls – Scott Skiles – rozważał włączenie go do składu byłych Mistrzów NBA. W sumie w najlepszej lidze świata rozegrał on 19 spotkań i wszystkie dla Cleveland Cavaliers, w sezonie 2005-6. Dalej próbował on swoich sił , bez powodzenia, w Joventucie Badalona. Później,  2011 reprezentował grecki PAOK Saloniki, i w ostatnim sezonie litewski Neptunas (notując 5.8pkt i 4.3zb w meczu).

Jeśli informacje się potwierdzą to ma on szansę stworzyć bardzo ciekawą podkoszową parę wraz z Benem McCauley’em.

Pin It

2 komentarze/y

  1. Z McCauleyem będą zapewne grać na zmianę. Na czwórce po odejściu Białka pozostają w grze Lichodzijewski i Mirković.

    • Wiesz Jaro Litwin słynie z tego ,że świetnie radzi sobie dalej od kosza, na 4-5 metrze i potrafi celnie przymierzyć. Przy wszechstronności McCauley’a, którą pokazuje asystami i coraz śmielszymi próbami rzutów dystansu myślę, że spokojnie podzielą minuty wspólnie na boisku i pewnie po kilku meczach poznamy nową siłę Polpharmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *