MKS lepszy od Kinga. Shelton znów x-factorem

Duet Shelton – Broussard raz po raz wbijał się w obronę Wilków Morskich i obaj łącznie zdobyli ponad połowę punktów drużyny. MKS wygrał 84:73, choć w końcówce zrobił się mecz na styku.

King Szczecin źle wszedł w środowy pojedynek, nie trafiał rzutów, szybko łapał faule, a MKS, głównie dzięki świetnej grze wewnętrznej, zbudował bezpieczną przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 22:8 na korzyść gospodarzy i przez pozostałą część meczu gracze trenera Mindaugasa Budzinauskasa musieli gonić wynik.

Do przerwy ta sztuka się nie udawała głównie przez to, że D.J. Shelton czy Aaron Broussard brali zespół na swoje barki i trafiali ważne rzuty. Te z kolei kompletnie nie wpadały po stronie gości. W całym meczu King miał 7/31 z dystansu. Dla porównania, MKS trafił tyle samo trójek, a oddał aż o 14 mniej rzutów. Do przerwy dąbrowianie jeszcze powiększyli przewagę (38:22).

Gospodarze nie grali wielkiego spotkania, ale tak nieskuteczny King nie miał prawa odrobić tych strat. Nawet w trzeciej kwarcie niewiele się zmieniło w grze goście. Kikowski (2/9), Gavin (2/7) czy Diduszko (3/11) nie trafiali nawet z otwartych pozycji. Dopiero na początku ostatniej części meczu pojawiła się iskierka nadziei. King zaczął czwartą kwartę od dwóch celnych trójek i trener Jacek Winnicki musiał poprosić o przerwę.

MKS potrafił nieznacznie odskoczyć, ale po trafieniu zza łuku Kowalczyka i kontrze Paliukenasa gospodarze mieli tylko pięć punktów przewagi. Na ratunek przyszli Shelton i Broussard, którzy skutecznie egzekwowali rzuty wolne. King ostatecznie przegrał 73:84. Gdyby goście zagrali na przyzwoitej skuteczności, nawet nie bardzo dużej, to wygraliby ten mecz. Nawet mimo tego, że wyraźnie przegrali walkę pod tablicami.

Następny mecz szczeciński zespół rozegra na własnym parkiecie 18 października. Do Areny Szczecin zawita AZS Koszalin.

MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin 84:73 (22:8, 16:14, 17:19, 29:32)