Drugi z rzędu udany występ Waczyńskiego

Adam Waczyński zdobył 17 punktów dla Unicai Malaga mając stuprocentową skuteczność rzutów z gry i wolnych w zwycięskim meczu 9. kolejki Pucharu Europy koszykarzy z UCAM Murcia 89:86. Unicaja wygrała po dogrywce i jest pewna awansu do kolejnej fazy.

W niedzielę reprezentant Polski także uzyskał 17 pkt dla ekipy z Malagi w meczu ligowym.

W spotkaniu pucharowym Polak przebywał na parkiecie przez niespełna 21 minut. Trafił wszystkie trzy rzuty zza linii 6,75 m, tyle samo za dwa oraz obydwa przyznane mu wolne. Miał także dwie zbiórki. Najwięcej punktów dla Unicai, która wygrała cztery mecze i doznała trzech porażek w grupie C, uzyskał Amerykanin Jamar Smith – 18. Waczyński był jednak graczem o największej efektywności gry, biorąc pod uwagę zawodników obydwu ekip.

17 punktów to najwyższa zdobycz Waczyńskiego w tym sezonie zarówno w lidze, jak i europejskim pucharze. W minionych rozgrywkach, występując w zespole Rio Natura Monbus Santiago de Compostela, był ze średnią 14,6 pkt trzecim strzelcem ligi ACB. Obecnie uzyskuje przeciętnie 7,4 w Pucharze Europy i 7,3 w spotkaniach ligowych.

Info za: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *