Pucharowe wygrane Kuliga i Ponitki

Damian Kulig był drugim strzelcem Banvitu Bandirma – zdobył 15 punktów, w zwycięskim meczu z niemieckim Frapo Skyliners Frankfurt 86:71 w 9. kolejce grupy A Ligi Mistrzów FIBA koszykarzy. Banvit wygrał ósme spotkanie w tych rozgrywkach.

Zespół prowadzony przez Słoweńca Saso Filipovskiego, który w czerwcu poprowadził Stelmet BC Zielona Góra do mistrzostwa Polski, jest liderem tabeli.

Kulig rozegrał bardzo dobry mecz – w 24 minuty trafił 4 z 6 rzutów za dwa punkty, raz zza linii 6,75 m i wykorzystał wszystkie cztery przyznane mu rzuty wolne. Miał także cztery zbiórki, asystę i stratę. Był drugim strzelcem ekipy z Bandirmy, za Litwinem Gediminasem Orelikiem (16 pkt), który jest liderem strzelców (średnia zdobycz 15,7 pkt) zespołu Filipovskiego.

Ze zwycięstwa i to imponującego 99:59 nad wiceliderem grupy B Umaną Reyer Wenecja cieszył się w tej kolejce inny reprezentant Polski – Mateusz Ponitka z Pinar Karsiyaka Izmir. Polak w 30 minut uzyskał 11 punktów (trzeci strzelec ekipy), miał sześć zbiórek, przechwyt, asystę i dwie straty.

Liderem Pinaru, który wygrał szósty mecz (ma też trzy porażki) był Amerykanin J’Covan Brown – zdobywca 36 pkt. Zespół z Turcji został dzięki wygranej wiceliderem tabeli tej grupy.