Drugie z rzędu zwycięstwo Stelmetu w Lidze Mistrzów

Koszykarze mistrza Polski Stelmetu BC Zielona Góra pokonali włoskie Dinamo Sassari 81:78 (18:22, 19:15, 19:21, 25:20) w meczu 8. kolejki grupy E Ligi Mistrzów FIBA. To czwarte zwycięstwo zespołu trenera Artura Gronka w grupie E.

Spotkanie było równie zacięte jak pierwszy mecz tych drużyn we Włoszech wygrany przez gospodarzy 74:70. W 34. minucie po kontrze Dariusa Johnsona-Odoma koszykarze z Sardynii prowadzili różnicą siedmiu punktów 71:64. Gospodarze zdołali jednak wyrównać, w czym istotne zasługi miał Łukasz Koszarek. Rozgrywający reprezentacji Polski najpierw trafił zza linii 6,75 m, a potem asystował pod kosz do Vladimira Dragicevica (15 pkt i osiem zbiórek).

Na minutę przed końcem był remis 78:78. Włosi nie wykorzystali dwóch akcji, a sfaulowany Nemanja Djurisic trafił jeden rzut wolny. Piłkę po niecelnym drugim zebrali jednak po zamieszaniu gospodarze, a sukces przypieczętował Koszarek dwupunktową akcją.

Zielonogórzanie wygrali walkę pod tablicami 37:27. Liderami mistrzów Polski byli Adam Hrycaniuk – 18 pkt i sześć zbiórek oraz Djurisic, który uzyskał double-double – 13 pkt i 10 zbiórek.

W 9. kolejce mistrz Polski zmierzy się z niemieckim MHP Ludwigsburg.

Stelmet BC i Dinamo występowały w minionym sezonie w Eurolidze, ale po zmniejszeniu liczby drużyn z 24 do 16 opuściły te rozgrywki.

Stelmet BC Zielona Góra – Dinamo Sassari 81:78 (18:22, 19:15, 19:21, 25:20)

Stelmet BC Zielona Góra: Adam Hrycaniuk 18, Vladimir Dragicevic 15, Nemanja Djurisic 13, Armani Moore 10, Łukasz Koszarek 10, Przemysław Zamojski 7, Thomas Kelati 6, James Florence 1, Julian Vaughn 1, Karol Gruszecki 0

Dinamo Sassari: Josh Carter 24, Dusko Savanovic 14, Tautvydas Lydeka 10, Darius Johnson-Odom 10, Rok Stipcevic 6, Brian Sacchetti 5, Gani Laval 4, Trevor Lacey 3, Jack Devecchi 2, Lorenzo D’Ercole 0.