PLK po drugiej kolejce sezonu 2016-17

2-kolejka

Mecz II kolejki : derby Pomorza Środkowego, w których Energa Czarni Słupsk ograli miejscowy AZS Koszalin (83-80). Katem gospodarzy okazał się Greg Surmacz (17 pkt), którego trafienie za trzy punkty, z lewego narożnika uciszyła Akademików i pozostawiła ich wśród drużyn bez zwycięstwa. Najlepszym graczem na parkiecie okazał się Jerel Blassingame z 27 pkt i 7 as (eval 30). Wielkimi przegranymi meczu okazali się trener Piotr Ignatowicz (który po inauguracyjnej wpadce odniósł drugą z rzędu przegraną a jego przerwy na żądanie nie zatrzymały gości w końcówce, przegranej 0-9) oraz Remon Nelson (który z kolei podejmował pochopne i pospieszne decyzje rzutowe , przegrywając rywalizację z Blassingamem).

Kwarta II kolejki: 28-13 Polski Cukier Toruń wygrał w Radomiu, pierwszą kwartę hitu kolejki. Bartosz Diduszko (17 pkt), Kyle Weaver (16) i Łukasz Wiśniewski (12) zafundowali rywalom zimny prysznic przed inauguracją wicemistrzów Polski w Lidze Mistrzów. Faworytem meczu była Rosa…

Gracz II kolejki: Jerel Blassingame, lider słupszczan pozostaje ich najlepszym graczem oraz jednym z głównych kandydatów do nagrody MVP sezonu. 27 pkt i 7 zb padło łupem popularnego J-Blassa.

Diabeł z pudełka : Tym razem – zespołowo – Polfarmex Kutno. Zespół Jarosława Krysiewicza, po dwóch pierwszych i trudnych kolejkach ma na koncie wygrane nad Energą Czarnymi oraz Stelmetem BC Zielona Góra (kandydatami do medali). Nikt tego nie zakładał, a w szczególności nie wygraną 20-0 nad Mistrzami Polski. To efekt walkowera zielonogórzan. Tak czy owak – sensacja.

Od bohatera do zera: Remon Nelson, miał co najmniej dwie piłki meczowe w rękach i ostatnich 3 minutach potyczki z Energą Czarnymi Słupsk. Nelson przeplatał dobre zagrania, w tym trafienia oraz asysty, ze stratami i niecelnymi rzutami. W końcu mówiąc koszykarskim slangiem „pokazał gorącą głowę” , i jego zbyt szybkie rzuty i złe decyzje (w tym straty) pozwoliły gościom na szybki powrót do gry – remis – w końcu zwycięstwo…

Gorące krzesło : miał – Zoran Sretenović – po trzeciej porażce w sezonie (wcześniej przegrał , w meczu rozgrywanym awansem, przeciwko Rosie Radom). Od wczoraj popularny Sreta pozostaje bez pracy, a jego miejsce w Ostrowie Wlkp zajął Emil Rajković (ex Śląsk Wrocław). Następny w kolejce? Przemysław Frasunkiewicz (Asseco)…

Najlepsi Polacy: Bartosz Diduszko (17 pkt) – Kamil Łączyński (15 pkt i 6 as) – Greg Surmacz (17 pkt) – Szymon Szewczyk (19 pkt i 12 zb) – Filip Matczak (18 pkt i 7 as)

Piątka II kolejki: Josip Sobin (15 pkt i 9 zb) – Jerel Blassingame – Bartosz Diduszko – Anthony Ireland (17 pkt) – Chris Czerapowicz (15 pkt i 11 zb)

Lucky looser : Szymon Szewczyk (19 pkt i 12 zb)

Najlepsze zagrania II kolejki:

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *