Rajkovic za Uvalina w Śląsku

6 spotkań w Tauron Basket Lidze oraz 4 spotkania w FIBA Cup – 10 właśnie meczów trwała przygoda Mihailo Uvalina ze Śląskiem Wrocław. Po 3 zwycięstwach i przy 7 porażkach Serb pożegnał się z 17-krotnymi Mistrzami Polski.

Od kilku dni spekulowano, iż Uvalin po przegranych spotkaniach na obu frontach oraz przy nienajlepszych relacjach z zawodnikami, może stracić fotel trenera Śląska. Dziś oficjalnie poinformowano, iż Serb odchodzi z klubu.

Jego następcą został doskonale znany z poprzednich rozgrywek, Macedończyk, Emil Rajkovic. Dla 37-latka jest to powrót do Wrocławia po nieudanych play off 2015. Rajkovic bowiem nie kończył przygody ze Śląskiem w najlepszym humorze. Macedończyk najpierw przegrał z Czarnymi Słupsk w trzech meczach by następnie nie otrzymać satysfakcjonującej oferty ze strony sterników Śląska.

Wygląda na to, że tonący Wojskowi chwytają się brzytwy. Wg zagorzałych fanów WKSu zespół wymaga wzmocnień w składzie, gdyż rotacja pozostawia sporo do życzenia. Zarówno polska część jak i zagraniczna część zespołu odbiega od jakości graczy z poprzednich rozgrywek. Skład został przemeblowany i większość kluczowych postaci opuściło szeregi byłych Mistrzów. Czy Rajkovic dostanie szansę na dobranie nowych graczy?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *