Lampe znów błysnął, Besiktas wygrał w szlagierze

Maciej Lampe rozegrał kolejny dobry mecz w barwach Besiktasu Stambuł. W 6. kolejce ligi tureckiej koszykarzy poprowadził swój klub do zwycięstwa nad występującym w tym sezonie w Eurolidze Anadolu Efes Stambuł 79:73. Uzyskał double-double – 15 pkt i 16 zbiórek.

Podobne dwucyfrowe statystyki miał w środowym spotkaniu Pucharu Europy przeciw Zenitowi Sankt Petersburg (24 pkt i 11 zbiórek).

Tym razem na parkiecie w Stambule Polak przebywał 28 minut, trafił pięć z 13 rzutów za dwa punkty i wszystkie pięć wolnych, miał także trzy asysty, ale spudłował pięć prób zza linii 6,75 m.

To czwarte zwycięstwo Besiktasu, który jest wiceliderem.

Pierwszy mecz w sezonie wygrał Trabzonspor Trabzon z Damianem Kuligiem. Jego zespół pokonał na wyjeździe Turk Telekom Ankara, rywala pucharowego Rosy Radom, 90:80. Polski skrzydłowy przebywał na parkiecie tylko trzy minuty i punktów nie zdobył.