AV Cantu nowym klubem Waltera Hodge’a

Sporo w ostatnich dniach mówiło się o potencjalnym powrocie Waltera Hodge’a do drużyny Mistrzów Polski, Stelmetu BC Zielona Góra. Wojujący na euroligowym froncie zawodnicy Saso Filipovskiego słyszedli z różnych źródeł o możliwości ponownego zatrudnienia przez sterników klubu , byłego najlepszego gracza PLK. Spekulowano, iż nawet miejsce dla Portorykańczyka miał zwolnić Dee Bost (wracając do poprzedniego klubu). Hodgem zainteresowani byli też działacze Wilków Morskich Szczecin.

Dziś ujrzeliśmy finał całej sprawy i jak donosi serwis Eurobasket.com Walter podpisał umowę z klubem włoskiej ekstraklasy, AV Cantu. Portorykańczyk, który ostatni sezon spędził w Zenicie St.Petersburg zasili 15 drużynę ligi , która w pierwszych 6 spotkaniach sezonu wygrała tylko 1. Hodge w ostatnich 18 meczach ligi rosyjskiej zdobywał średnio 14.8 pkt, 6.3 as i 1.7 przech. Podczas 33 spotkań ligi VTB notował przeciętne 16.4 pkt, 6.3 as i 1.5 przech.

Wcześniej, po odejściu z zielonogórskiego zespołu miał okazję występować w hiszpańskiej ekstraklasie. Występował w Laboral Kutxie Baskonia. Teraz nadszedł czas na debiut w nowej lidze.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *