PGE Turów testuje Camerona Tatuma, podpisuje Tomasza Prostaka

W PGE Turowie pojawił się nowy zawodnik – Cameron Tatum, który ma wzmocnić siłę rażenia z obwodu drużyny Piotra Ignatowicza. Absolwent uczelni Tennessee dotarł już do Zgorzelca i prawdopodobnie wystąpi w zamkniętym sparingu przeciwko drużynie BK Decin.

Zgorzeleccy kibice mogą szczególnie dobrze kojarzyć uczelnię jaką ukończył Tatum, gdyż jej absolwentem jest również – J.P. Prince. W kolejnych latach Cameron na uczelni wygrywał Mistrzostwo Dywizji, docierał do finałowych rozgrywek i występował na różnych etapach ogólnonarodowego turnieju. W 2008 z uczelnią występował w fazie Sweet 16, gdzie rywalizowało 16 najlepszych uniwersyteckich zespołów w USA, a w 2010 udało mu się dotrzeć do NCAA Elite Eight.

Po udanych występach w Tennessee, skrzydłowy wziął udział w lidze letniej w barwach Memphis Grizzlies, a następnie został wybrany w drafcie do D-League (tzw. „zaplecze” ligi NBA). Z zespołem Bakersfield Jam zdobył Mistrzostwo Konferencji Zachodniej zdobywając blisko 6,5 punktów na mecz i ponad 3 asysty.

W sezonie 2013/14 Tatum zaliczył krótki epizod w lidze cypryjskiej, gdzie wystąpił w 5 meczach. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu kolejnego trofeum, tym razem Superpucharu Cypru. Ostatni sezon Cameron spędził w Wenezueli, gdzie zdobywał blisko 11 punktów i 3 zbiórek na mecz

Dodatkowo, roczny kontrakt z PGE Turowem podpisał 26-letni obrońca – Tomasz Prostak. Prostak w ostatnim sezonie był liderem Astorii Bydgoszcz i notował średnie na mecz 13.4 pkt, 2.9 zb oraz 3.9 as.

Źródło informacji: KSTurow.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *