Brandon Heath nowym rozgrywającym Śląska Wrocław

Mistrz Cypru, mistrz Ligi Bałkańskiej, czterokrotny zdobywca mistrzostwa oraz Pucharu Bułgarii, wielokrotny MVP tamtejszych rozgrywek, 31-letni Amerykanin Brandon Heath został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Zawodnik przebywa już we Wrocławiu i w weekend zadebiutuje na turnieju w Toruniu.

Heath to niezwykle doświadczony playmaker, który ma na swoim koncie grę w wielu krajach Europy i świata. Europejską karierę rozpoczął w 2007 roku, gdzie trafił do francuskiej PRO-A, by następnie zadomowić się przede wszystkim w Bułgarii, w najmocniejszym i najbogatszym klubie tamtejszej ligi – Lucoil Academic Sofia, z którym występował również w europejskich pucharach.

Nowy rozgrywający wrocławskiej drużyny występował już bowiem zarówno w Pucharze EuroChallenge (sezon 2010/2011) jak i pucharze EuroCup (sezony 2011/2012 i 2012/2013) oraz Lidze Bałkańskiej (sezon 2013/2014) czy Lidze Adriatyckiej (2014/2015). We wszystkich zespołach, w których występował był wiodącą postacią nie tylko swojej drużyny, lecz również całych rozgrywek.

Heath to gracz, który wielokrotnie był blisko podpisania wymarzonego kontraktu w NBA. Niemalże każdego lata przygotowuje się do sezonu z jednym z zespołów NBA, by ostatecznie podpisywać jednak kontrakt na zapleczu najlepszej ligi świata – NBDL. Stąd epizody Heatha w drużynach Los Angeles D-Fenders oraz Reno Bighorns.

W poprzednim sezonie ten mierzący 190 cm wzrostu rozgrywający miał wielkiego pecha. Rozpoczął sezon w bułgarskim Levski Sofia, w którym z powodu kontuzji zdołał rozegrać jednak tylko 3 mecze (w jednym meczu ligowym zdobył 20 punktów i miał 9 asyst, natomiast w dwóch meczach Ligi Adriatyckiej miał średnie 14 punktów, 6 asyst i 2 przechwytów). W październiku doznał bowiem zerwania ścięgna Achillesa, przez który musiał pauzować prawie pół roku. Wrócił w kwietniu zeszłego roku podpisując kontrakt w Libanie – w kraju, który za wielkie pieniądze zatrudnia byłe gwiazdy NBA i niemalże samych Amerykanów. Heath w barwach klubu Sagesse zdążył rozegrać 4 mecze, w których notował średnio 12 punktów 6 asyst i 3 zbiórki w meczu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *