Igor Zaytsev nowym podkoszowym Rosy Radom

rosa_radomReprezentant Ukrainy, mogący występować na pozycjach silnego skrzydłowego i środkowego, Igor Zaytsev, ma dołączyć do zespołu Rosy Radom. Czwarta drużyna PLK poprzedniego sezonu postanowiła jeszcze bardziej wzmocnić rotację podkoszową i przy Sejdzie Hajriću oraz Kimie Adamsie postawiła na 26-letniego zawodnika , z międzynarodowym doświadczeniem. Zaytsev najprawdopodobniej zajmie miejsce Milana Majstorovića, zmagającego się z kontuzją .

Zaytsev ostatnie mecze sezonu 2014/15 spędził w irańskim Petrochimi , gdzie w trzech meczach zanotował średnie 8.3 pkt i 5.0 zb. Wcześniej, podczas sezonu na Ukrainie, podczas 36 spotkań dla BK Khimika-OPZ Juhzny notował średnie 10.6 pkt i 5.3 zb. 2 lata temu znajdował się w kadrze Ukrainy, reprezentując ją podczas Eurobasketu 2013, na Słowenii.

Zaytsev to zawodnik, który nie tylko potrafi punktować spod kosza, lecz również – podobnie do Roberta Witki – radzi sobie w rzutach dystansowych i potrafi zaskoczyć rywala rzutem z obwodu. Jeśli Rosa oficjalnie potwierdzi tą informację, będzie to kolejny gracz reprezentacji Ukrainy, po Kirylu Natiazko czy Denisie Ikovlevie, który może stać się ważną postacią drużyny z Polskiej Ligi Koszykówki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *