Dardan Berisha przenosi się do Cibony Zagrzeb

profile_dardan_berishaZnajdujący się w szerokiej kadrze Mike’a Taylora – Dardan Berisha – właśnie parafował 3-letnią umowę z wielokrotnym Mistrzem Chorwacji – Ciboną Zagrzeb. Tym samym mający kosowskie pochodzenie zawodnik wróci do ekipy , w której występował i zdobywał medale Mistrzostw kraju (2006,2007).

Były zawodnik Anwilu Włocławek przez ostatnie 2 sezony występował w lidze kosowskiej i drużynie Sigal Prishtina liderując w zdobyczach punktowych (23.9 na mecz, co dało mu trzecią pozycję wśród najlepszych strzelców ligi).

27-letni Berisha na dziś występuje w finałach ligi kosowskiej, w której jego team wygrywa rywalizację z Peją (2-1). Co ciekawe, podczas pierwszego sezonu i po odejściu z Anwilu reprezentował on barwy Peji, zdobywając mistrzostwo Kosowa.

Transfer do Chorwacji i możliwość reprezentowania Cibony w rozgrywkach ligi adriatyckiej czy na poziomie Eurocup jest dla Dardana awansem sportowym oraz możliwością dalszego rozwoju sportowego. Miejmy nadzieję, iż zawodnik odnajdzie się w rotacji nowej drużyny, dostanie sporą liczbę minut do gry, również z korzyścią dla przyszłych występów w reprezentacji Polski. Powodzenia!

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Johnson zostaje w Polfarmexie, Mitchell odejdzie?

Jak donosi oficjalna strona klubu z Kutna, czołowy środkowy Tauron Basket Ligi pozostanie w Polfarmexie na kolejny sezon. 31-latek przedłużył...

Zamknij