Euroraport 26.01

Ignerski prowadzi swój zespół do zwycięstwa, dobry występ Łapety i porażki Polaków w ACB. Zapraszamy do relacji z występu polskich zawodników na europejskich parkietach.

Liga hiszpańska

Słabe zawody rozegrał w ten weekend Thomas Kelati. Gracz UCAM Murcia, nie uchronił swojej drużyny od wyjazdowej porażki z Valencia (63:81). Były gracz Turowa Zgorzelec spędził na parkiecie 18 minut, w trakcie których nie trafił jednego rzutu za trzy. Zaliczył również dwie zbiórki, dwie asysty i aż cztery straty.

Również 18 minut na parkiecie przebywał Adam Waczyński. Niestety i on musiał przełknąć gorycz porażki. Jego Rio Natura Monbus Obradoiro doznało porażki z drużyną La Bruixa D’or Manresa (59:78). Polak trafił jeden z trzech rzutów za dwa punkty oraz dwa z pięciu za trzy i z linii rzutów wolnych, co dało mu 10 punktów. Do swojego dorobku dołożył dwie asysty i podobnie jak Kelati, cztery straty.

Nie był to szczęśliwy weekend dla Polaków w lidze ACB. Maciej Lampe i jego Barcelona, dość niespodziewanie przegrali z drużyną Laboral Kutxa (103:94). Polak zdobył 8 punktów (4/4 za dwa) oraz zaliczył trzy zbiórki, asystę i stratę.

Liga francuska

Do wyjazdowego zwycięstwa swoją drużynę poprowadził Michał Ignerski. Jego Le Mans pokonało Cholet 85:83. Były zawodnik Anwilu Włocławek był najlepszym strzelcem tego spotkania. Zdobył 18 punktów (5/5 za dwa, 2/4 za trzy, 2/4 rzuty wolne) oraz dwie zbiórki, dwie asysty, dwa przechwyty i stratę.

Liga belgijska

Telenet Oostenda przegrał na własnym parkiecie z Dexią Mons-Hainaut (86:91). Występujący w barwach gospodarzy Mateusz Ponitka, zdobył w tym meczu 6 punktów. Trafił dwa rzuty za dwa i dwa rzuty wolne. Żaden z czterech jego rzutów zza linii 6,75m nie znalazł drogi do kosza. Polak dodatkowo jeszcze zebrał jedną piłkę i zablokował jeden rzut.

W lepszym humorze może być Aleksander Lichodziejewski. Jego BasicFit Bruksela zwyciężył we własnej hali z drużyną Leuven Bears (73:69). Polak przebywał 27 minut na parkiecie, w trakcie których zdobył 8 punktów (1/4 za dwa, 2/4 za trzy, 0/2 rzuty wolne), siedem zbiórek, cztery asysty i przechwyt.

Liga niemiecka

David Brembly i jego Bayreuth swój mecz rozegrają we wtorkowy wieczór. Podejmować oni będą na własnym parkiecie ekipę Telekom Baskets Bonn.

Liga litewska

Adam Łapeta do spółki z Fedorem Dmitrievem, znanym z występów w Asseco Gdynia, był najlepszym strzelcem Dzukiji w przegranym meczu z Neptunasem Kłajpeda (66:72). Polski środkowy trafił pięć z sześciu rzutów za dwa oraz cztery z pięciu rzutów wolnych co dało mu 14 punktów. Do swoich statystyk Łapeta dopisał jeszcze cztery zbiórki i trzy bloki.

Liga austriacka

Arkadia Lions, z Wojciechem Baryczem w składzie, doznała wysokiej porażki na własnym parkiecie z ekipą Klosterneuburga (69:90). Polak spędził na parkiecie 12 minut, w trakcie których zdobył 10 punktów (3/5 za dwa, 1/4 za trzy, 1/1 rzuty wolne), trzy zbiórki, asystę, przechwyt, dwa bloki i aż cztery straty.

Liga szwedzka

Reprezentujący barwy drużyny z Norrkoping, Paweł Mróz zdobył 3 punkty w wygranym spotkaniu z Uppsalą (92:78). Polak trafił jeden rzut za trzy oraz zaliczył dwie zbiórki, asystę, przechwyt i dwie straty.