Euroraport 2.02.2015

Komplet zwycięstw Polaków w lidze hiszpańskiej, dobry występ Mateusza Ponitki, słabe zawody Davida Brembley’ego. To i więcej w tym euroraporcie!

Liga hiszpańska

Adam Waczyński, pomógł odnieść swojej drużynie zwycięstwo w meczu z zespołem Herbalife Gran Canaria (80:68). Polak zdobył 8 punktów (3/6 za dwa, 0/3 za trzy, 2/3 rzuty wolne) oraz zaliczył dwie zbiórki, dwa przechwyty i jedną stratę.

FC Barcelona, z Maciejem Lampe w składzie rozgromiła na własnym parkiecie ekipę La Bruixa d’Or 101:53. Polski środkowy przebywał 16 minut na parkiecie, w trakcie których zdobył 8 punktów.  Trafił trzy z siedmiu rzutów za dwa oraz dwa wykonywane rzuty wolne. Dodatkowo zebrał pięć piłek i miał jedną asystę.

Ze zwycięstwa cieszyć się mógł również Thomas Kelati. Jego UCAM Murcia pokonał na własnym parkiecie Montakit Fuenlabradę 82:69. Były gracz Turowa Zgorzelec, nie zdobył w tym spotkaniu punktów (0/1 za trzy). Udało mu się zebrać jedną piłkę i zaliczyć dwie asysty.

Liga francuska

Michał Ignerski nie uchronił Le Mans od porażki na własnym parkiecie z Chalons Reims (79:88). Polak przebywał na parkiecie 14 minut. Trafił dwa z czterech rzutów za dwa oraz jeden z trzech rzutów zza linii 6,75m. Dało  mu to 7 punktów. Do swoich statystyk dopisał zbiórkę, asystę, przechwyt i dwie straty.

Liga belgijska

Basic-Fit Bruksela, z Aleksandrem Lichodziejewskim w składzie, odniosło wyjazdowe zwycięstwo z Belfius Mons-Hainaut (70:67). Polak zdobył dwa punkty, trafiając jeden z czterech rzutów za dwa. Zaliczył również sześć zbiórek, trzy asysty i stratę.

Mateusz Ponitka poprowadził Telenet Oostende do wysokiego zwycięstwa z Kangoeroes Basket Willebroek (100:70). Polski zawodnik,  z 15 punktami na koncie był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Trafił sześć z siedmiu rzutów za dwa oraz trzy z pięciu rzutów wolnych. Niecelny okazał się jeden rzut zza linii 6,75m. Ponitka zanotował na swoim koncie również cztery zbiórki, dwie asysty, przechwyt, blok i stratę.

Liga niemiecka

David Brembly nie uchronił swojej drużyny od wyjazdowej klęski w Berlinie. Jego Bayreuth przegrał z Albą 60:91. Były gracz Trefla Sopot zdobył 5 punktów (1/3 za dwa, 1/3 za trzy) oraz dwie zbiórki i aż cztery straty.

Liga litewska

Adam Łapeta i jego Dzukija, już dziś na wyjeździe zmierzy się z Żalgirisem Kowno.

Liga szwedzka

Norrkoping Dolphins przegrał na wyjeździe z Uppsalą Basket (66:75). W barwach Dolphins, 19 minut rozegrał Paweł Mróz. Zdobył on 7 punktów (2/3 za dwa, 0/1 za trzy, 3/5 rzuty wolne) oraz zaliczył siedem zbiórek, dwie asysty i trzy straty.

Liga łotewska

Występujący w BK Ogre, Michał Hlebowicki zdobył 13 punktów (4/7 za dwa, 1/2 za trzy, 2/2 rzuty wolne) oraz miał 9 zbiórek, cztery asysty, przechwyt, blok i pięć strat w przegranym meczu z ekipą RSU (73:76).