Euroraport 19.01.2015

Świetny występ Adama Waczyńskiego, Mateusz Ponitka lepszy w „polskim” meczu oraz słaby występ Davida Brembley’ego. To i więcej do przeczytania w kolejnym euroraporcie.

Liga hiszpańska

Świetne zawody w lidze hiszpańskiej rozegrał Adam Waczyński. Były gracz Trefla Sopot przebywał na parkiecie 26 minut, w trakcie których zdobył 26 punktów. Trafił pięć z 10 rzutów za dwa punkty, pięć z ośmiu zza linii 6,75 m oraz jeden rzut wolny. Do swojego dorobku dopisał jeszcze trzy zbiórki i dwie asysty. Jego RioNatura Monbus Obradoiro przegrała jednak na wyjeździe z Laboral Kutxa 77:85.

Ze zwycięstwa nie mógł cieszyć się również Thomas Kelati. Jego UCAM Murcia przegrał na wyjeździe z ekipą Iberostaru Teneryfa 72:78. Reprezentant Polski zdobył 11 punktów (1/2 za dwa, 3/7 za trzy) oraz zaliczył trzy zbiórki, przechwyt, asystę i stratę.

Maciej Lampe pomógł swojej Barcelonie pokonać na wyjeździe MoraBanc Andora 71:56. Polak zdobył cztery punkty (2/5 za dwa), zebrał dwie piłki i zanotował jedną stratę. Wszystko to w 12 minut, jakie przebywał na parkiecie.

Liga francuska

Michał Ignerski (Le Mans)nie uchronił swojej drużyny od porażki w meczu z Limoges (59:74). Polak zdobył 12 punktów na słabej skuteczności (3/9 za dwa, 2/5 za trzy) i zaliczył osiem zbiórek.

Liga belgijska

W „polskim” meczu w lidze belgijskiej, drużyna Mateusza Ponitki (Teleenet Oostende) mierzyła się z ekipą Aleksandra Lichodziejewskiego (BasicFit Bruksela). Ze zwycięstwa cieszyć się mógł Ponitka. Był on również najlepszym strzelcem swojej drużyny. Zdobył 11 punktów (3/7 za dwa, 1/3 za trzy, 2/2 rzuty wolne). Do swojego dorobku dołożył siedem zbiórek, asystę, przechwyt, blok i stratę. Drugi z Polaków zdobył 9 punktów (3/5 za dwa, 1/2 za trzy). Olek zaliczył również cztery zbiórki, asystę oraz trzy straty.

Liga niemiecka

Występujący w Bayreuth, David Brembly zaliczył jeden ze słabszych występów w tym sezonie. Były gracz Trefla Sopot zdobył cztery punkty, trafiając dwa z pięciu rzutów za dwa punkty. Do swoich statystyk dopisał również sześć zbiórek, asystę oraz dwa przechwyty. Nie uchroniło to jego drużyny od porażki na własnym parkiecie (73:76) z Phoenix Hagen.  Gracz, posiadający również niemiecki paszport, będzie miał bardzo pracowity weekend podczas Meczu Gwiazd Ligi Niemieckiej. Wystąpi w konkursie wsadów, rzutów za trzy punkty oraz w samym spotkaniu.

Liga litewska

Adam Łapeta i jego Dzukija, swój mecz wyjazdowy z drużyną Lietkabelis rozegra już dziś (poniedziałek) o godzinie 17:30.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *