Euroraport 18.11.201

Ja co wtorek, na stronie pojawia się kolejny euroraport – spis występów Polaków na europejskich parkietach!

Głośno już było o fenomenalnych występach Macieja Lampego i Adama Waczyńskiego w lidze hiszpańskiej. Swojej drużyny, UCAM Murcia, od pogromu ze strony Realu Madryt (65:90) nie uchronił Thomas Kelati. Przyjrzyjmy się występom Polaków na innych zagranicznych parkietach.

Liga Francuska

Michał Ignerski pomógł odnieść swojej drużynie, kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem, jego Le Mans pokonało na wyjeździe drużynę z Nancy (74:71). Polak spędził na parkiecie 24 minuty, w trakcie których zdobył 12 punktów, jednak na słabej skuteczności (2/7 za dwa, 2/7 za trzy, 2/2 rzuty wolne). Do swojego dorobku dorzucił dwie zbiórki, dwie asysty i jedną stratę.

Liga beligijska

W ten weekend odpoczywał Mateusz Ponitka. Na parkiecie zameldował się Aleksander Lichodziejewski. Jednak nie uchronił on swojej drużyny od porażki (78:88) ze Spirou Charleroi. Olek w 27 minut zdobył 9 punktów (2/7 za dwa, 1/4 za trzy, 2/2 rzuty wolne), osiem zbiórek, trzy asysty i jedną stratę.

Liga niemiecka

Porażki doznał również, występujący w bundeslidze, David Brembly. Jego Bayreuth przegrało na wyjeździe z ekipą Trier 75:78. Polak, mający również niemiecki paszport, zdobył osiem punktów. Trafił dwa z czterech rzutów za trzy oraz dwa rzuty wolne. Niecelny okazał się jego jeden rzut z półdystansu. Do swojego dorobku dorzucił jeszcze trzy zbiórki i trzy straty.

Liga słowacka

Nova Ves nie miała szans w wyjazdowym spotkaniu z Rieker KN (77:104). Zdobywcą pięciu punktów (1/1 za dwa, 1/2 za trzy) dla gości był Rafał Stefanik. Zaliczył on jeszcze cztery zbiórki, przechwyt i stratę.

Liga austriacka

Dobry występ zanotował Wojciech Barycz. Gracz Arkadii, przebywał na parkiecie zaledwie 11 minut, ale w tym czasie zdążył zdobyć 15 punktów (2/5 za dwa, 3/4 za trzy, 2/2 wolne). Dodatkowo zebrał dwie piłki, zaliczył jedną asystę i zablokował jeden rzut. Oby tak dalej! Niestety trzeba wspomnieć, że jego drużyna przegrała na własnym parkiecie z Zepterem Wiedeń 81:93.

Liga duńska

Kolejny Polak, któremu nie było dane cieszyć się ze zwycięstwa to Sebastian Sobolewski. Jego Viking Aalborg, przegrali na wyjeździe z ekipą SISU 87:114. „Seba” trafił cztery z pięciu rzutów za dwa, co dało mu osiem punktów. Dodatkowo zebrał dwie piłki i rozdał dwie asysty.

Liga szwedzka

Ciekawy występ zanotował Paweł Mróz. Gracz Norrkoping zdobył sześć punktów i wszystkie…z rzutów wolnych. Polak nie mylił się z linii rzutów osobistych, ale nie trafił dwóch rzutów z gry. Do swojego dorobku dorzucił siedem zbiórek, dwie asysty i blok. Pomogło to jego drużynie wygrać (75:71) na własnym parkiecie z Uppsalą.

Liga litewska

Ze zwycięstwa mógł się cieszyć również Adam Łapeta. Podopieczny Andreja Urlepa zdobył cztery punkty, trafiając dwa z sześciu rzutów. Środkowy zaliczył jeszcze pięć zbiórek, asystę, dwa przechwyty i dwa bloki. Jego Dzukija pokonała u siebie zespół Lietkabelis 75:68.

Kolejny euroraport już za tydzień! Oby Polacy mieli jeszcze więcej okazji do radości!