Euroraport 10.11.2014.

Kolejny odcinek cyklu, który debiutował w zeszłym tygodniu. Tym razem pojawi się jeszcze więcej nazwisk. Przegląd znanych, ale również trochę egzotycznych lig europejskich.

Liga hiszpańska

Maciej Lampe poprowadził Barcelonę do zwycięstwa (80:66) z zespołem Iberostaru Teneryfa. Polak spędził na parkiecie 21 minut, zdobywając w tym czasie 20 punktów (8/13 za dwa, 0/1 za trzy, 4/6 rzuty wolne) i miał pięć zbiórek. Do swojego dorobku dołożył jeszcze trzy asysty, przechwyt i blok.

Ze zwycięstwa cieszył się również Thomas Kelati. Jego UCAM Murcia pokonał Estudiantes Madryt 79:65. Jednak Amerykanin z polskim paszportem nie zaliczy tych zawodów do udanych. Zdobył pięć punktów, notując przy tym słabą skuteczność (1/5 za dwa, 1/4 za trzy). Kelati zebrał również pięć piłek oraz zaliczył jedną asystę i dwa przechwyty.

Wyjazdowej porażki (64:81) z Valencią doznał zespół Adama Waczyńskiego, Rio Natura Monbus Obradoiro. Polak, z 12 punktami był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby były zawodnik Trefla miał lepiej ustawiony celownik (3/8 za dwa, 0/2 za trzy, 6/7 rzuty wolne). Waca zaliczył jeszcze trzy zbiórki i cztery asysty.

Liga francuska

Kolejne znakomite zawody we Francji rozegrał Michał Ignerski. Jednak jego 20 punktów, przy dobrej skuteczności (4/8 za dwa, 3/5 za trzy, 3/7 rzuty wolne) nie uchroniło Le Mans od porażki (76:83) z zespołem Strasbourga. Polak zaliczył również dwie zbiórki, dwie asysty oraz blok.

Liga belgijska

Najlepszym strzelcem Teleenetu Ostenda w wygranym (87:77) meczu z Kangoeroes był Mateusz Ponitka. W trakcie 24 minut spędzonych na parkiecie Polak zdobył 15 punktów (7/11 za dwa, 0/3 za trzy, 1/1 rzuty wolne), zebrał dwie piłki oraz zaliczył cztery asysty i dwa przechwyty.

Występujący w zespole z Brukseli, Aleksander Lichodziejewski pomógł drużynie odnieść zwycięstwo (80:74) nad zespołem Dexii Mons. Polak zdobył 6 punktów, ale miał problemy z celnością (1/7 za dwa, 1/4 za trzy, 1/4 rzuty wolne). Jednak pomógł swojej drużynie na tablicach zaliczając 16 zbiórek, w tym aż 14(!) w ataku. Do swojego dorobku dodał dwie asysty, przechwyt i blok.

Liga niemiecka

Dobre zawody w barwach zespołu Bayreuth rozegrał David Brembly. Były gracz Trefla Sopot, pomógł swojej drużynie odnieść zwycięstwo (81:69) nad drużyną Ludwigsburga. Polak zagrał 28 minut, w trakcie których zdobył 14 punktów (5/7 za dwa, 1/5 za trzy, 1/2 rzuty wolne), miał sześć zbiórek, cztery asysty i przechwyt.

Liga słoweńska

Grający w zespole Nova Ves, Rafał Stefanik zdobył 13 punktów (3/4 za dwa, 2/4 za trzy, 1/2 wolne) w przegranym (104-106) meczu z zespołem Nitry. Polak zaliczył również trzy zbiórki, dwie asysty oraz przechwyt.

Liga szwedzka

W zwycięstwie (111:82) Norrkoping nad Jantlandą swój udział miał Paweł Mróz. Polak zdobył 7 punktów, trafiając wszystkie swoje rzuty (1/1 za dwa, 1/1 za trzy, 2/2 rzuty wolne). Do swojego dorobku dołożył również sześć zbiórek, asystę i dwa przechwyty.

Liga austriacka

Wojciech Barycz nie uchronił swojej drużyny od pogromu (62:94) w meczu z Gmunden. Polak zapisał na swoim koncie cztery punkty(2/4 za dwa), cztery zbiórki i asystę.

Liga duńska

Dwa punkty i dwie zbiórki zdobył Sebastian Sobolewski występujący w barwach Viking Aalborg. Jego zespół doznał porażki (73:93) na własnym parkiecie w meczu z Neastved.

Liga litewska

Zespół Dzukiji, której trenerem jest Andrej Urlep odniósł wyjazdowe zwycięstwo (87:72) nad drużyną Mazeikiai. Pięć minut na parkiecie spędził Adam Łapeta. W tym czasie zebrał jedną piłkę oraz zanotował jeden przechwyt.

źródło informacji: eurobasket.com