Euroraport 2.12.2014

Świetny występ Ponitki, 13 asyst Berishy, Lampe zwycięski w „polskim” meczu w ACB. To i wiele więcej w raporcie z występów Polaków w ligach zagranicznych w poprzednim tygodniu.

Liga hiszpańska

W „polskim” meczu w lidze hiszpańskiej, lepszy okazał się zespół (90:70) Macieja Lampego – FC Barcelona. Lepsze statystyki indywidualne zanotował gracz UCAM Murcia- Thomas Kelati. Były gracz Turowa Zgorzelec przebywał na parkiecie 22 minuty, w trakcie których zdobył 9 punktów (3/6 za trzy), dwie zbiórki, dwie asysty, jeden przechwyt i jedną stratę. Lampe, po imponującym  występie w poprzedniej kolejce tym razem zagrał zaledwie 8 minut. Polski środkowy zanotował dwa punkty (0/1 za dwa, 2/2 rzuty wolne) oraz po dwie zbiórki i bloki. Zaliczył również jedną stratę.

Ledwie 11 minut na boisku spędził Adam Waczyński. Jego Rio Natura Monbus Obradoiro wygrała na własnym parkiecie z zespołem z Sevilli (88:77). Polak zdobył sześć punktów, nie trafiając żadnego z rzutów z gry (0/1 za dwa, 0/1 za trzy, 6/6 rzuty wolne). Do swojego dorobku dorzucił zbiórkę i asystę.

Liga francuska

Swojej drużyny od porażki z Nanterre nie uchronił Michał Ignerski. Polak zdobył 9 punktów przy słabej skuteczności z gry (2/6 za dwa, 1/5 za trzy, 2/2 rzuty wolne). Gracz Le Mans zebrał również pięć piłek, zaliczył jedną asystę i trzy straty.

Liga belgijska

Świetny występ zanotował Mateusz Ponitka. Jego Teelenet Oostenda, wygrała na wyjeździe z zespołem Verviers 79:65. Polak zdobył 25 punktów (7/9 za dwa, 3/5 za trzy, 2/9 rzuty wolne) oraz sześć zbiórek, dwie asysty, trzy przechwyty i blok. Zanotował tylko dwie straty.

Double-double zaliczył Aleksander Lichodziejewski. Nie uchroniło to jego zespołu od porażki 88:102, z drużyną Limburg United. Polak zdobył 10 punktów (3/6 za dwa, 1/5 za trzy, 1/2 rzuty wolne) oraz zebrał 10 piłek. Dodatkowo zaliczył dwie asysty, przechwyt i stratę.

Liga niemiecka

Ze zwycięstwa mógł cieszyć się David Brembly. Jego Bayreuth wygrał 79:78 z Phoenix Hagen. W trakcie 32 minut spędzonych na parkiecie, David zdobył 8 punktów (1/3 za dwa, 2/3 za trzy), zbiórkę i trzy asysty.

Liga słowacka

Klęski doznał zespół Nova Ves. Przegrali oni na wyjeździe z Prievidzą 54:81. Rafał Stefanik nie zdobył w tym meczu punktu (0/2 za trzy). Zaliczył asystę, przechwyt i stratę. Wszystko w 13 minut, które otrzymał od trenera.

Liga austriacka

Porażki doznał Wojciech Barycz i jego Arkadia. Przegrała ona na własnym parkiecie z zespołem Wels 68:76. Polak zaprezentował się z dobrej strony. Zdobył 13 punktów (5/9 za dwa, 1/3 za trzy, 0/2 rzuty wolne), siedem zbiórek i trzy straty.

Liga duńska

Niewiele do powiedzenia w spotkaniu z Horsens IC miała ekipa Viking Aalborg (82:105). Minutowy epizod w tym spotkaniu zaliczył Sebastian Sobolewski. Udało mu się w tym czasie zebrać jedną piłkę.

Liga szwedzka

Swój wkład w wyjazdowe zwycięstwo zespołu Norrkoping (91:89) miał Paweł Mróz. Polski środkowy zdobył 10 punktów (4/10 za dwa, 0/1 za trzy, 2/2 rzuty wolne). W swoich statystykach zapisał również cztery zbiórki, dwie asysty i dwie straty.

Liga litewska

Adam Łapeta był najlepszym strzelcem Dzukiji w przegranym (57:59) spotkaniu z Juventusem. Polak zdobył 11 punktów. Trafił wszystkie oddane rzuty za dwa (4/4) oraz trzy z czterech rzutów wolnych. Oprócz punktów, były gracz Asseco Gdynia, zaliczył tylko….trzy faule.

Liga kosowa

Podwójną zdobycz zanotował Dardan Berisha. Jego Sigal Prishtina pokonała Bashkimi 92:69. Polak zdobył 18 punktów (3/6 za dwa, 2/6 za trzy, 6/7 rzuty wolne). Dodatkowo zaliczył 13(!) asyst, dwie zbiórki, cztery przechwyty, blok i dwie straty.