Turów stracił szansę na awans do II rundy ligi VTB

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w meczu 17. kolejki Zjednoczonej Ligi VTB przegrali we własnej hali z zespołem Niżny Nowogród 78:92. Wicemistrzowie Polski stracili po tej porażce szansę awansu do kolejnej fazy rozgrywek. O wyniku w dużej mierze zadecydowała druga kwarta, przegrana przez gospodarzy 14:23.

Koszykarze Turowa Zgorzelec, aby myśleć o wyjściu z grupy rozgrywek Ligi VTB musieli pokonać Niżny Nowogród. Początek spotkania dawał takie nadzieję, ale w drugiej i trzeciej kwarcie na boisku dominowali goście, którzy uzyskali 14-punktową przewagę. Takiej straty w ostatniej odsłonie meczu PGE nie był już w stanie odrobić.

W grze Turowa zabrakło zarówno agresywnej gry w obronie jak i skutecznej gry w ataku. Słaba organizacja ofensywy zgorzelczan – 15 strat do przerwy – i niska efektywność gry Tony Taylora (4pkt) czy Filipa Dylewicza (7pkt) wyraźnie wpływały na poczynania na parkiecie ekipy Miodraga Rajkovića.

Wicemistrzowie Polski, sprawiali wrażenie wolniejszych od rywali i być może dał się we znaki intensywnie grany pojedynek, z czwartku, przeciwko Śląskowi Wrocław. Zgorzelczanie nie byli w stanie powstrzymać ofensywnych zapędów duetu Leo Lyons oraz Taylor Rochesti. Obaj czołowi snajperzy gości wrzucili łącznie Turowowi 50 oczek.

Trzecia odsłona ostatecznie pogrzebała nadzieje zespołu ze Zgorzelca, gdyż goście powiększyli dystans nad rywalem do czternastu punktów i wyraźnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, przy ulicy Maratońskiej.

Turów ma rozegrania jeszcze pojedynek z Lokomotiwem Krasnodar na wyjeździe, ale pewne już jest, że z grupy A nie awansuje do następnej rundy rozgrywek. Aktualnie zespół ze Zgorzelca z bilansem 6 zwycięstw i 11 porażek jest ósmy.

Wynik: PGE Turów Zgorzelec – Niżny Nowogród 78:92 (17:17, 14:23, 21:26, 26:26)

PGE Turów Zgorzelec: J.P. Prince 18, Damian Kulig 14, Ivan Zigenarovic 12, Mike Taylor 12, Nemanja Jamaraz 11, Filip Dylewicz 7, Tony Taylor 4, Piotr Stelmach 0, Michał Chyliński 0,Jakub Karolak 0, Denis Krestinin 0,

Niżny Nowogród: Leon Lyons 30, Taylor Rochestie 20, Piotr Gubanow 10, Paweł Korobkow 9, Primoz Brezec 8, Jewgienij Baburin 7, Dmitrij Chwostow 4, Wadim Panin 4, Władimir Iwlew 0, Iwan Saweljew 0.