Coraz wyższa dyspozycja Lampego

Maciej Lampe zdobył 17 punktów i miał sześć zbiórek, a jego FC Barcelona w niedzielnym meczu 23. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy pokonała u siebie 91:63 drużynę La Bruixa d’Or Manresa. Polski środkowy był drugim strzelcem zespołu.

Lampe, który przed tygodniem wrócił do gry po siedmiotygodniowej przerwie spowodowanej dolegliwościami mięśniowymi, przebywał na parkiecie 15,5 minuty. Trafił sześć z 10 rzutów za dwa punkty i wszystkie pięć wolnych, zebrał cztery piłki w obronie, dwie w ataku i miał asystę.

Więcej punktów dla ekipy z Katalonii zdobył tylko chorwacki skrzydłowy Mario Hezonja – 26.

W sobotę piąty raz w barwach Universidad Catolica de Murcia wystąpił inny reprezentant Polski Thomas Kelati. Grał 27 minut, uzyskał cztery punkty i cztery zbiórki, a jego zespół przegrał na wyjeździe 65:102 z prowadzącym w tabeli z kompletem zwycięstw Realem Madryt.

Barcelona jest trzecia z bilansem 17 wygranych i sześciu porażek, a UCAM Murcia (6-17) zajmuje przedostatnie, 17. miejsce.