Mike Taylor nowym rozgrywającym Turowa

26-letni rozgrywający Mike Taylor (188cm wzrostu), dołączy do zespołu Turowa Zgorzelec i wzmocni pozycję numer 1 w ekipie wicemistrzów Polski. Wskutek serii porażek (4) w lidze VTB i nie najlepszych wyników w PLK (porażka z Treflem i kontrowersyjna wygrana z AZS-em) działacze klubu zdecydowali się wzmocnić rotację Miodraga Rajkovića. Nowy nabytek i imiennik – Tony’ego Taylora czyli obecnego rozgrywającego Turowa – ostatni sezon spędził u naszych południowych sąsiadów, grając dla Mistrza Czech – CEZ Nymburk.

Taylor z ekipą z Nymburka zbierał doświadczenie nie tylko w rodzimej lidze Mattonii ale również brał udział w europejskich wojażach Mistrzów Czech czyli w rozgrywkach ligi VTB oraz Eurocup. We wszystkich rozgrywkach występował około 20 minut na boisku, rzucając z różną skutecznością i w zależności od przeciwnika. Dla przykładu w łatwiejszej lidze czeskiej miał średnie 10,5pkt (przy skuteczności 50% za 2pkt i 43% za 3 pkt). Gorzej wiodło mu się w lidze VTB, gdzie przy średniej punktowej 8,8 zaliczał już 40% za 2pkt oraz tylko 26% za trzy. Taylor najsłabiej prezentował się na parkietach uczestników Eurocup – nie imponując rzutowo (7,7 pkt i 45% za dwa oraz 17% za trzy).

Najnowszy nabytek Turowa w poprzednich sezonach gościł w lidze włoskiej (Tezenis) oraz lidze greckiej (Kavala). Ma na koncie też występy w słynnej Crvenej Zvezdzie Belgrad (Serbia).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *