Joseph Taylor zastąpi Keitha Wrighta w składzie Czarnych

29-letni Joseph Taylor, który ostatnie praktyki koszykarskie pobierał w lidze greckiej i w drużynie Apollon Patras , zostanie nowym podkoszowym Energi Czarnych Słupsk. Amerykanin mierzący 205 cm wzrostu zastąpi w składzie Andreja Urlepa niechcianego już Keitha Wrighta.

Taylor w lidze greckiej rozegrał 10 spotkań przy tym notując średnie 8,4 pkt oraz 5,3 zb. Jest on zawodnikiem mogącym grać bliżej kosza (59% skuteczności za 2pkt) oraz dalej od obręczy i na dalekim dystansie (27% za trzy). Wcześniej nowy nabytek Energi Czarnych grał w egzotycznych ligach dla Al Shabab (Zjednoczone Emiraty Arabaskie), Gyoang Orions (Korea Południowa), Changsha Bank (Chiny) czy White Eagles Stockholm (Szwecja).

Co ciekawe również przygodę w Szwecji – dla Upssalii – zaliczył zawodnik, który odchodzi z zespołu Andreja Urlepa – Keith Wright. Podczas 10 spotkań w Tauron Basket Lidze Amerykanin notował 6,6 pkt i 5,7 zb , spędzając w grze przeciętnie 17 minut. Wright swój najlepszy występ w Polsce zanotował w październiku przeciwko Kotwicy, aplikując rywalom 19pkt i 12zb.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *