Krótka przygoda Kovacevića z Asseco

Maksim Kovacević dziś przestał być zawodnikiem Asseco Gdynia. Wg doniesień z Trójmiasta kontrakt z serbskim graczem został rozwiązany za porozumieniem stron. Kovacević spędził w sumie w Polsce trzy miesiące…

Ex gracz austriackiego St. Polten, przybył do Polski z nadzieją zrobienia większej kariery, po udanych występach na południu Europy, gdzie był wyróżniającą się postacią zespołu (średnia 17 oczek na mecz). Pierwsze dwa mecze zawodnika przeciwko Treflowi (PLK i IBC), w których zanotował w sumie 27pkt, sugerowały, iż może on stać się dodatkową opcją w ataku dla Dawida Dedka. W kolejnych spotkaniach nie było już tak różowo i obiecującą i Maksim tracił w oczach trenera, dostając 10 minutowe szanse, w trakcie których notował średnie 4pkt i 2zb.

W sumie skończyło się na 12 meczach w barwach Asseco, a podczas nich niczym szczególnym się zawodnik nie wyróżnił. Dziś ostatecznie podzielił los , innego niedawno zwolnionego gracza, Filipa Zekavicića i za porozumieniem stron rozwiął kontrakt z byłym Mistrzem Polski. Przypomnijmy, że oryginalnie Kovacević miał zastąpić w Gdyni kontuzjowanego Jarosława Zyskowskiego Jr.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *