Erving Walker zostaje w Stelmecie

Erving+Walker+Ohio+State+v+Florida+blEvlilO4SVlJak podaje twitterowy profil Stelmetu Zielona Góra testowany do tej pory Erving Walker podpisał kontakt z zespołem i w sezonie 2013/14 będzie występował w drużynie Mistrzów Polski.

 

 

 

 

 

 

Amerykański rozgrywający przekonał do siebie sterników i trenera Stelmetu Zielona Góra, i to właśnie on będzie odpowiedzialny za zastąpienie kontuzjowanego Mantasa Cesnauskisa. Walker razem z Łukaszem Koszarkiem podzielą minuty na pozycji rozgrywającego zarówno w rozgrywkach ligowych jak i w Eurolidze.

23-letni Walker to absolwent uczelni Florida, gdzie w ostatnim sezonie studiów notował średnio 12.1 pkt i 4.6 ast w każdym meczu. Największymi atutami mierzącego ledwie 173 cm zawodnika jest szybkość, a także niezły rzut z dystansu. Podczas poprzedniego, spędzonego w drugiej lidze włoskiej sezonu, trafiał 38% prób zza łuku, notując średnio 18 punktów.

Umowa Walkera będzie obowiązywała przez rok, z opcją przedłużenia na kolejny. Nadal niejasna jest też przyszłość Russella Robinsona.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *