Dmitriev bisko powrotu do Asseco

Mistrz Polski z sezonu 2011/12, rosyjski silny skrzydłowy Fiodor Dmitriev (28 lat, 203 cm) będzie przebywał na kilkudniowych testach w ekipie Asseco Gdynia. Jeśli zawodnik, który ostatnie miesiące spędził w drużynie Spartaka St. Petersburg przypadnie do gustu trenerowi Davidowi Dedkowi, to powinien spędzić w Gdyni kolejny sezon.

Dla Dmitrieva byłby to powrót do ekipy, w której występował za kadencji Tomasa Pacesasa oraz Andrzeja Adamka. Wówczas był on typowym zadaniowcem, zaliczającym skromne minuty w grze, zastępując Donatasa Motiejunasa oraz Adama Hrycaniuka. Dziś, wskutek kadrowych problemów drużyny oraz niskiego budżetu byłby on jednym z podstawowych graczy Assseco. Na pewno też jako atut za angażem gracza przemawia fakt, iż sternicy klubu nie musieliby płacić dodatkowo za licencję gracza, na występy w PLK.

W poprzednich latach podczas 20 rozegranych w Tauron Basket Lidze spotkań notował on średnie 5.5pkt oraz 1.7 zb. Z kolei w ostatnim sezonie w lidze rosyjskiej zdobywał średnie 6.3 pkt i 2.5 zb na mecz.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *