Nixon opuszcza Polpharmę

Niedługo , bo zaledwie parę dni trwała przygoda Zamala Nixona z drużyną Polpharmy Starogard Gdański. Amerykański rozgrywający, który miał zastąpić Deontę Vaughna (wybrał ligę węgierską i występy w Eurochallange) opuszcza szeregi zespołu Mindaugasa Budzinauskasa i spróbuje swoich sił w innej lidze.

24-letni obrońca, miał za sobą udany okres w II lidze niemieckiej, gdzie dla BC Nuerneberg (będzie tam występował ex gracz Turowa, Robert Lewandowski) zdobywał średnie bliskie 16.8 pkt i 3.6 as.  i wydawało się, że może sprawdzić się w PLK.

Jak się okazuje zawodnikowi nie spodobało się w Starogardzie i na własne życzenie opuścił klub z Wybrzeża. Trenerowi Mindaugasowi Budzinauskasowi pozostał do dyspozycji inny testowany gracz T.J. Bannister, który również swoje ostatnie kroki stawiał w niemieckich zespołach. Być może przed mierzącym 180 cm , 29-letnim graczem, dzięki odejściu Nixona, otworzy się szansa na dłuższy pobyt w PLK, wśród Kociewskich Diabłów?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie występów Ponitki w Wilnie

Nie udało się awansować do fazy grupowej Euroligi nowemu zespołowi Mateusza Ponitki. Belgowie sprawili dwie bardzo duże niespodzianki, eliminując Khimki...

Zamknij