Nixon za Vaughna wśród Kociewskich Diabłów

Niedługo trwały poszukiwania następcy amerykańskiego obrońcy Deonty Vaughna, który niespodziewanie i kosztem nowego pracodawcy opuścił szeregi Polpharmy Starogard Gdański. Od jutra w zespole Mindaugasa Budzinauskasa testowany będzie rodak Vaughna – Zamal Nixon.

Mający 24 lata oraz mierzący 185 cm wzrostu obrońca najpierw przejdzie dwutygodniowe testy w Polpharmie, a następnie litewski opiekun Kociewskich Diabłów oceni jego przydatność do gry w zespole byłego zdobywcy Pucharu Polski czy Superpucharu.

Zamal Nixon jest absolwentem uczelni z Houston z 2011 roku, a podczas studiów reprezentował barwy Cougars. Następne dwa lata spędził na parkietach naszych zachodnich sąsiadów w Bundeslidze.

Najpierw występował on w drużynie Hortener Loewen (III liga), w której rozegrał 17 meczów, notując średnie 24.9 pkt i 5.9 as. Następnie w ostatnim sezonie udanie spisywał się w drużynie z Norynbergii (II liga), zaliczając przeciętne 16.8 pkt i 3.4 asysty na mecz. Nixon może występować jako rzucający obrońca i momentami zastępować nominalnego rozgrywającego na pozycji numer jeden.

Zobaczymy jak zawodnik poradzi sobie podczas try outu i czy przekona do siebie sterników klubu ze Starogardu Gdańskiego?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *