Raymond Sykes nowym zawodnikiem AZS-u Koszalin

AZS Koszalin coraz bliższy zamknięcia składu – zakontraktowanie (zwyczajem klubu na jeden sezon) amerykańskiego podkoszowego Raymonda Sykesa, mogącego grać zarówno na pozycji silnego skrzydłowego, jak i centra (206 cm wzrostu mówi samo za siebie), to przedostatni krok zespołu do zamknięcia tegorocznych transferów.
Były zawodnik Portland Trail Blazers (nic, że zagrał tam tylko 4 mecze) wydaje się być solidnym wzmocnieniem zespołu, co podkreśla także sam klub – 27-latek miał być najlepszym z możliwych wyborów. Warto przypomnieć, że zastąpił Dane’a Johnsona, z którego klub musiał zrezygnować, gdyż zawodnik nie przeszedł testów medycznych.

Amerykanin jest absolwentem uniwersytetu Clemson, gdzie w swoim ostatnim sezonie (2008/2009) w 32 meczach wykręcał średnie na poziomie 8 punktów, 5 zbiórek i 1 blok na mecz.  Po czterech latach spędzonych w lidze NCAA, Sykes trafił na parkiety D-League, gdzie występował w Sioux Falls. W ciągu dwóch lat rozegrał 99 meczów notując w jednym sezonie nawet po 17,3 pkt. 6 zb. i 2 bloki na mecz. W sezonie 2010/2011 zaliczył krótki epizod w NBA w barwach Portland Trail Blazers (w czterech spotkaniach notował średnio 3 pkt. i 1 zbiórkę na mecz. Później grał w lidze niemieckiej i dominikańskiej, a ostatni sezon spędził w Turcji, w drugoligowej w drużynie Bandirma. Sezon zakończył bardzo solidnymi średnimi – 17,4 pkt. (55% z gry) i 9 zbiórek na mecz. Po skończonym sezonie, Sykes przeniósł się do Wenezueli, gdzie w zespole Bucaneros de La Guaira (to ten sam klub, z którego do Koszalina trafił Sek Henry) notował równie efektowne 14 pkt. i 7 zb. na mecz.
Sykes ma pojawić się w Koszalinie w czwartek wieczorem.
Ostatnim transferem koszalinian ma być sprowadzenie polskiego podkoszowego, który wraz ze Zbigniewem Białkiem będzie pełnił rolę zmienników Sykes’a oraz Darrella Harrisa.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *