Kickert nie dla Stemetu

Niedawno informowaliśmy, że australijski podkoszowy, który ma za sobą występy w Turowie Zgorzelec trafił na celownik zielonogórskiego klubu. Wg dosniesień z ukraińskiej Superligi – czyli miejsca w którym Kickert wywalczył Mistrzostwo w poprzednim sezonie – 30-latek parafował umowę z kolejnym ukraińskim klubem w swojej karierze.

Po tym jak Daniel wywalczył Mistrzostwo, dające Budivelnykowi Kijów awans do Euroligi (czyli podobnie jak Stelmet), Kickert dostał lukratywną ofertę z drużyny, w której w przeszłości występowali inni gracze z przeszłością w PLK; Lynn Greer oraz Gerrod Henderson.

Tym zespołem kontraktującym na kolejny sezon Kickerta okazał się Azovmash Mariupol, czyli finałowy przeciwnik nowego Mistrza Ukrainy (przegrali 3-4 z Budivelnykiem). Australijczyk, który był wiązany z powrotem do PLK, rozpoczynał poprzedni sezon w Dnipro (notując 17.6pkt i 5.7zb na mecz) by w połowie sezonu przesieść się do przyszłego zwycięzcy ligi (notując 9.2pkt i 3.2zb). Teraz spróbuje swych sił nie tylko w drużynie z Mariupola ale również wróci do rozgrywek EuroCup (podobnie jak to miało miejsce z Turowem, z którym zdobył srebro MP).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *