Zamojski w Stelmecie. Kucharek też.

profile_przemysław_zamojskiPotwierdziła się informacja, o której głośno było już pod koniec czerwca. Przemysław Zamojski przenosi się z Asseco Prokomu Gdynia do Stelmetu Zielona Góra. Polak wybrał grę w Winnym Grodzie i związał się z nowym zespołem 1/2 – roczną umową (z możliwością przedłużenia jej). Dla Zamojskiego będzie to dopiero trzeci klub w jego koszykarskiej karierze i pierwszy po za Trójmiastem. Dla Stelmetu będzie to bardzo mocne wzmocnienie ponieważ były gracz Trefla i Asseco słynie z mocnej i nieustępliwej obrony, co na pewno będzie jego dużym atutem w walce na euroligowych parkietach. Zamojski skończył sezon 2012/2013 na parkietach Tauron Basket Ligi notując śrendio 14.1 pkt, 4 zb i 2.1 ast.

Do zespołu Mihailo Uvalina dołączył również były zawodnik gdyńskiego Startu, Maciej Kucharek.

 

Popularny ‚Zamoj’  łączony był z Zieloną Górą jeszcze zimą, ale wtedy ostatecznie do transferu nie doszło i obrońca wybrał usługi Asseco. Tym razem wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i Przemek będzie miał okazję sprawdzić się w barwach Mistrza Polski.

Trener polskiej kadry Dirk Bauerman wytypował Zamojskiego do 16 osobowego składu, który wciąż walczy o to kto zagra na wrześniowym Eurobaskecie. Szanse Przemka są bardzo duże i możemy spodziewać się, że na Słowenii, Zamojski będzie ważną częścią naszego zespołu.

Z kolei Kucharek to mierzący 204 cm wzrostu skrzydłowy, który ma w nogach 2 lata za parkietach PLK. W ostatnim sezonie, w ekipie prowadzonej przez Dawida Dedka notował przeciętne 5,4 pkt i 1,8 zb. 19-latek będzie zbierał kolejne doświadczenia w ekipie Mihailo Uvalina i postara się powalczyć o minuty na parkiecie z Marcinem Sroką.

Wkrótce powinniśmy poznać następne i już zagraniczne nazwiska w składzie Stelmetu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *