Witliński i Krzywdziński zagrają w Anwilu !

willykrzywdzinskiJak podaje oficjalna strona klubu z Włocławka, dwaj młodzi gracze podpisali długoterminowe kontrakty. Anwil nie próżnuje na rynku transferowym. Podczas tego lata pozyskali już Piotra Pamułę (ex Asseco Prokom), Mateusza Kostrzewskiego ( z Czarnych Słupsk) oraz dwóch Serbów: Dusana Kanticia ( z Telenet Oostende) i doświadczonego Danilo Mijatovicia (z Radnicki Kragujewac). Tymczasem zakontraktowanie dwóch juniorów to dobra perspektywa na przyszłość.

Mikołaj Witliński to jeden z czołowych zawodników z rocznika 1995 w Polsce. Jest liderem kadry U-18, która aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy dywizji B w Macedonii. Ostatni sezon spędził na drugoligowych parkietach w barwach SMS`u Cetniewo. Gdzie notował średnio 13,9 punktu i 6,2 zbiórki. Natomiast z drużyną juniorów Trefla Sopot zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 18.

Natomiast Tomasz Krzywdziński to postać związana z drużyną Novum Bydgoszcz. Swego czasu grał w kadrze Polski do lat 16. Zdobył brązowy medal na Mistrozstwach Polski młodzików, oraz reprezentował barwy województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pin It

2 komentarze/y

  1. Witliński jest na tyle perspektywicznym zawodnikiem ,że u Bogicevića lubiącego stawiać na młodych (co pokazał w Poznaniu) możemy szybko obejrzeć 18-latka w akcji. 207 cm pozwoli mu zając pozycję zmiennika, którą miał dotychczas Mateusz Bartosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *