Milivoje Lazic nowym trenerem Śląska Wrocław ?

Śląsk Wrocław wstrzymuje się jeszcze z transferami na przyszły sezon, ale jest za to bardzo blisko zakontraktowania nowego trenera. Serbski szkoleniowiec Milivoje Lazic, według portalu eurobasket.com jest głównym kandydatem do objęcia posady pierwszego szkoleniowca we Wrocławiu. Serb prowadzi rozmowy z 17 krotnym Mistrzem Polski i prawdopodobnie już niedługo zostanie zaprezentowany jako nowy trener beniaminka Tauron Basket Ligi.

lazic

 

 

Bardzo obiecujący trener Lazić, ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Crveny Zvezdy Belgrad, gdzie był pierwszym trenerem. Jego asystentem prawdopodobnie zostanie Tomasz Jankowski, który wprowadził Śląsk na parkiety Tauron Basket Ligi.

Ukończył Wyższą Szkołe Trenerską. Przebywał na szkoleniu w Minnesocie Timberwolves i pracował także przez krótki czas w obozie Detroit Pistons i Chicago Bulls. Przez 7 lat pracował z serbską młodzieżą, a potem został asystanetem trenera Jovanovicia w Partizanie, gdzie zdobył Mistrzostwo i Puchar Serbii. Był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny narodowej Serbii podczas kwalifikacji do Mistrzost Europy w 2009 roku. Pracował także jako pomocnik Aleksandara „Aco” Petrovica.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *