Dardan Berisha w nowym klubie

Po zdobyciu Mistrzostwa Kosowa oraz otrzymaniu tytułu MVP finałów kosowskiej ligi Dardan Berisha zrobił krok naprzód i skorzystał z opcji gry w dużo lepszym klubie, w porównaniu do swoich poprzednich pracodawców. Jak donosi Eurobasket.com 24-letni obrońca związał się właśnie z trzecią siłą ligi chorwackiej Cedevitą Zagrzeb.

Cedevita Zagrzeb to klub, który w ostatnim sezonie ligi chorwackiej przegrał półfinałową batalię z późniejszym wicemistrzem kraju – KK Zadar. To również uczestnik ostatniej edycji Euroligi oraz wielokrotny uczestnik rozgrywek ligi adriatyckiej.

Berisha z kolei w ostatnim sezonie dla kosowskiej Peji notował przeciętną 24pkt na mecz, stając się najlepszym zawodnikiem półamatorskiej ligi. Berisha trafił też do najlepszej piątki sezonu, w której trzech graczy pochodzi z jego drużyny, a dwójka jest z finałowego rywala Peji. Obrońcy reprezentacji Polski obok lauru najlepszego gracza ligi, przypadło też wyróżnienia MVP finałów. Jego team ograł Sigal Prishtinę 3-0.

Niestety mimo tych wyróżnień – Dardan Berisha – nie znalazł uznania w oczach trenera kadry Dirka Bauermanna i nie znalazł się w szerokiej kadrze naszego kraju na słoweński Eurobasket.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Harris na rok dłużej w Koszalinie

Jeden z głównych architektów koszalińskiego sukcesu czyli brązowego medalu Mistrzostw Polski - Darrell Harris - parafował właśnie nową umowę, na...

Zamknij